Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie starego TV z PC -

BARTEK-PC 04 Sty 2017 16:16 366 7
  • #1 04 Sty 2017 16:16
    BARTEK-PC
    Poziom 4  

Witam. Zakupiłem sobie taką oto przejściówkę z VGA na RCA:

Spoiler:

Chciałbym za jej pomogą podłączyć do PC telewizor, który posiada jedynie złącze SCART oraz 2 złącza RCA takie jak na zdjęciu poniżej
    Spoiler:
    .
    Problem w tym, że na telewizorze nie widzę żadnego obrazu (wiadomo, że dźwięku tak nie podłączę, bo z wyjścia VGA dźwięk nie wychodzi, dlatego podłączyłem tylko Video - żółte do żółtego). Próbowałem podłączyć też PC za pomocą takiej przejściówki SCART:
    Spoiler:
    ale rezultatu nie dało to żadnego. W czym tkwi problem? przejściówkę VGA podłączałem zarówno do karty graficznej, jak i do karty zintegrowanej. Monitor uprzednio odłączyłem.

0 7
  • #4 04 Sty 2017 16:55
    sanfran
    Poziom 34  

Jest. Trzeba kupić kartę graficzna z wyjściem TV-OUT. Lub kupić konwerter VGA - Composite.
    Ale czy to ma sens? Obraz PAL to max rozdzielczość 720 x 576. S-VGA ma 800x600, a to technologia z przed ponad 20 lat.

0
  • #5 04 Sty 2017 16:55
    ellagib
    Poziom 13  

Konwerter. To musisz zastosować.

0
  • #7 04 Sty 2017 20:19
    sanfran
    Poziom 34  

Kolego, na to pytanie może odpowiedzieć jedynie sprzedawca, bo nikt nie wie, co siedzi w tej jego samorobce. Poza tym, jeśli twój telewizor nie ma prawdziwego wejścia SCART tylko "oszukiwane" (w niektórych telewizorach wejście SCART przyjmuje tylko sygnał Composite zamiast RGB) to też może nie zadziałać.

Jeszcze raz zadam pytanie: warto?
    Ze zdjęcia wynika, ze TV to budżetowe DAEWOO, najprawdopodobniej w rozmiarze 14 cali.
    Na takim TV to dobrze wyglądają takie gry:

Ale do czegoś bardziej profesjonalnego powinny być juz lepsze monitory:

0
  • #8 05 Sty 2017 13:57
    BARTEK-PC
    Poziom 4  

Nie, telewizor to DAEWOO K20C5NT i po zmierzeniu ma 19,5 cala. Chciałem po prostu móc na nim oglądać z komputera, żeby nie musieć go za każdym razem przenosić do salonu, bo zawsze lepiej usiąść na kanapie czy łóżku niż na fotelu biurowym (szczególnie, gdy się coś chce obejrzeć z dziewczyną :P) a biurko jest tak usytuowane, że z łóżka nic nie widzę :P No nic, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Uświadomiliście mi, że po prostu nie warto w to inwestować, szczególnie jeśli jest to inwestycja na około pół roku bo później wyjeżdżam na studia. A co do obrazu na telewizorze, wszystko wygląda na nim bardzo ładnie, więc nie tylko do takich gier się nadaje :P Faktem jest, że za dzieciaka grałem na nim na pierwszej konsoli PlayStation, ale do oglądania filmów czy telewizji ciągle się nadaje, mało tego, wolę nawet oglądać telewizję na nim niż na 50 calowym telewizorze w salonie. Może po prostu z przyzwyczajenia lub sentymentu (albo dlatego, że nie posiadam zbyt dużo kanałów w HD które mnie interesują) ;) Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi. Gdyby ktoś jednak wymyślił sposób, jak podłączyć do tego TV peceta używając jedynie przedmiotów z pierwszego postu lub dokładając do interesu maksymalnie 20zł (bo zapewne filmy bym i tak oglądał na nim raz na tydzień-dwa) to byłbym niezmiernie wdzięczny :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo