Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca inżynierska - Projekt bezprzewodowego systemu monitorowania

D1ego 04 Sty 2017 16:20 663 7
  • #1 04 Sty 2017 16:20
    D1ego
    Poziom 10  

Witam, mam do zrobienia na prace inżynierską projekt monitoringu bezprzewodowego i zasięgu do 100 metrów. Mam problem merytoryczny dotyczący podpunktów w mojej pracy. Mój spis treści wygląda tak:

SPIS TREŚCI

1.CEL PRACY
    2.PRZEGLĄD TECHNOLOGII
    2.1. TECHNIKA ANALOGOWA
    2.2 TECHNIKA CYFROWA
    3.ANALIZA DOSTĘPNYCH ROZWIĄZAŃ TECHNOLOGICZNYCH
    3.1 TECHNOLOGIA RADIOWA
    3.2 WI-FI
    3.3 IRDA
    3.4 WIMAX
    3.5 BLUETOOTH
    3.6 GSM
    4.SZCZEGÓŁOWY OPIS WYBRANEJ TECHNOLOGII
    5.PARAMETRY APARATURY MONITORUJĄCEJ
    5.1 ROZDZIELCZOŚĆ
    5.2 OBIEKTYWY
    5.3 OGNISKOWA
    6.KAMERY STAŁE I OBROTOWE
    7.SPOSÓB REJESTRACJI MATERIAŁÓW WIZYJNYCH
    7.1 REJESTRATORY
    7.2 MIEJSCE ARCHIWIZACJI DANYCH
    7.3 SYSTEMY KODEKÓW
    8.ZAKRES WYKONANEJ PRACY
    9.ZALECENIA DOTYCZĄCE BUDOWY INFRASTRUKTURY SIECIOWEJ
    10.ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW WRAZ Z PODSTAWOWYM KOSZTORYSEM
    11.PODSUMOWANIE

Rozmawiałem z pracownikiem firmy, która zajmuje się instalacjami monitoringu i stwierdził że punkt 2. Przegląd technologii z podpunktami dotyczącymi techniki cyfrowej oraz analogowej powinienem wyrzucić z pracy i w miejscu tego punktu dodać technologię przewodową/bezprzewodową. Co Wy o tym sądzicie? Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia do innych podpunktów to piszcie, każda pomoc się przyda :)

0 7
  • #2 04 Sty 2017 17:42
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ty się nie pytaj nas a promotora...

1
  • #3 07 Sty 2017 18:44
    D1ego
    Poziom 10  

Promotor wała kładzie na nas, nie odpisuje na maile od miesiąca.. Zapomniałem też że elektroda to specyficzne forum, jedyne w swoim rodzaju gdzie nawet jak spytasz o coś konkretnego to i tak albo olewa się tutaj temat albo odpisuje w tak opryskliwy, cyniczny i chamski sposób ;)

0
  • #4 07 Sty 2017 19:11
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Stary, ja sam na uczelni pracuję i dla mnie jest normalne, że o takich rzeczach powinno się rozmawiać z promotorem. Jak mi student mówi że napisał na kolokwium tak, bo mu powiedzieli tak w Internecie, to mnie to troszkę denerwuje. Bo student nie powinien się takich rzeczy dowiadywać z Internetu ale od prowadzącego zajęcia. Jak czegoś nie wiem, nie rozumiem, to idę do prowadzącego na dyżur i rozmawiam. Tak mnie uczyli na studiach i staram się wpoić moim studentom, z marnym skutkiem niestety.
    Plan pracy ustala się z promotorem a nie z użytkownikami forum, czy przedstawicielami firm.
    Jak promotor nie odpisuje na mejle, to do niego idź. Promotor za każdego dyplomanta ma godziny dydaktyczne, więc masz święte prawo wymagać pomocy. A skoro promotor nie chce Ci pomóc, to go zmień, póki masz czas.

1
  • #5 07 Sty 2017 23:19
    tomekm33
    Poziom 22  

D1ego napisał:
    Promotor wała kładzie na nas, nie odpisuje na maile od miesiąca.. Zapomniałem też że elektroda to specyficzne forum, jedyne w swoim rodzaju gdzie nawet jak spytasz o coś konkretnego to i tak albo olewa się tutaj temat albo odpisuje w tak opryskliwy, cyniczny i chamski sposób ;)

Ciekaw jestem cóż to za człowiek? Dobrze widzę, że chodzi o jedną z "uczelni technicznych" w mieście, które masz wpisane w profilu?

0
  • #6 08 Sty 2017 15:36
    D1ego
    Poziom 10  

tomekm33 napisał:
    D1ego napisał:

Ciekaw jestem cóż to za człowiek? Dobrze widzę, że chodzi o jedną z "uczelni technicznych" w mieście, które masz wpisane w profilu?

Bingo, jak pewnie wiesz w moim mieście jest tylko jedna uczelnia techniczna, ba jest to zamiejscowy ośrodek dydaktyczny (ZOD) uczelni z innego miasta... reszty domyśl się sam ;)

1
  • #7 13 Sty 2017 02:47
    D1ego
    Poziom 10  

We wtorek promotor widział postępy mojej pracy, wszystko jest okej i mam nic nie zmieniac. Pytanie mam raczej teraz do was z innej beczki o ile można w tym temacie - mam rysunek parkingu który sobie przerysowałem do autocad'a bo był jakościowo dnem. Przy wydryku rysunku do pdf'a lub jpg próbuję zmienic grubość linii w warstwach lecz bezskutecznie, ponadto mam narysowane w autocadzie pole o wymiarach A4 i zawsze jak zaznaczam je do wydruku to mi przesuwa mimo wszystko rysunek lub ucina górny fragment pola. Ktokolwiek z was jest w stanie mi wytłumaczyć jak rozwiązać ten problem ? Z góry dziekuję

0