Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500s - Unmountable boot volume

04 Sty 2017 17:04 702 14
  • Poziom 8  
    Cześć, na moim Lenovo G500s z Windowsem 10 64 wyskoczył blue screen Unmountable boot volume, przez co nie mogę uruchomić kompa.
    Być może zadziała kiedy przywrócę go do ustawień fabrycznych, jednocześnie formatując dysk (ekran odzyskiwania pokazuje się), ale chciałbym najpierw zgrać dane z dysku.
    Kupiłem adapter SATA USB, ale niestety nie działa ten chiński badziew, więc chciałem zapytać czy przez jakiś np. linuxowy live boot cd dałoby się wejść w system i zgrać dane?
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Dysk jest widziany w biosie?
    Jak ustawione bootowanie?

galaxymusic napisał:
    Kupiłem adapter SATA USB, ale niestety nie działa ten chiński badziew

Znaczy co nie działa?

Prawdopodobnie uszkodzony dysk.
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Teraz już się nie da wejść do biosa a pokazuje się jedynie to: Lenovo G500s - Unmountable boot volume

Wcześniej gdy dysk był podłączony to pokazywał się ekran przywracania systemu.
  • Poziom 43  
    galaxymusic napisał:
    Teraz już się nie da wejść do biosa

A to dlaczego?

galaxymusic napisał:
    Wcześniej gdy dysk był podłączony to pokazywał się ekran przywracania systemu.

Co ma pokazać jak nie ma podłączonego dysku czy innego napędu, z którego mógłby bootować?
  • Poziom 8  
    Chyba go szlag trafił od tego chińskiego badziewia. Jak wspomniałem, próbowałem go podłączyć przez adapter pod usb. Kiedy go odłączałem od chińskiego badziewia to był bardzo gorący. W tym momencie już się nie grzeje, ani nie wydaje żadnego dźwięku
  • Spec od komputerów
    W takim razie musisz kupić identyczną elektronikę dysku jak Twoja i przelutować ROM jeśli chcesz odzyskać dane.
  • Poziom 43  
    Po przełożeniu do laptopa jest wykrywany?

miecho18 napisał:
    musisz kupić identyczną elektronikę dysku jak Twoja i przelutować ROM

Choć to nie gwarantuje żadnego sukcesu!
  • Poziom 8  
    No nie jest już wykrywany. Wcześniej był na pewno, bo jak pisałem, włączał się do ekranu przywracania systemu.
    Dopiero chyba od tego adaptera się przegrzał i padł.

Mój dysk to ST1000LM024 - jaką elektronikę do niego kupić?
  • Spec od komputerów
    Kasek21 napisał:
    miecho18 napisał:
    musisz kupić identyczną elektronikę dysku jak Twoja i przelutować ROM

Choć to nie gwarantuje żadnego sukcesu!

Zgadza się, ale to jedyne wyjście.
  • Poziom 8  
    Po podłączeniu do laptopa również nie wydaje już żadnego dźwięku.
    Zakładałem temat będąc pewny, że działa - ale chyba się ugotował
  • Poziom 8  
    Poproszę o info jaką elektronikę do tego dysku należy kupić / czego szukać na allegro, bo nie mam pojęcia

Dodano po 1 [minuty]:

Dobra, już ogarnąłem allegro
  • Poziom 43  
    Sam model to za mało - musi zgadzać się także elektronika.
  • Spec od komputerów
    galaxymusic napisał:
    Poproszę o info jaką elektronikę do tego dysku należy kupić / czego szukać na allegro, bo nie mam pojęcia

Z tego, co wiem musi zgadzać się wersja firmware, oznaczenia na PCB, oznaczenia układów no i oczywiście musi wyglądać identycznie (obsada elementów i ich rozmieszczenie).