Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dishonored 2 i spadki FPS na wydajnym PC. Sterowniki GPU?

Tranceformer 04 Jan 2017 17:18 1200 6
    Tranceformer
    Level 9  
    Witam.

Może to głupie pytanie, ale zapytam. :) W sterownikach nie jestem aż tak biegły.
    Kupiłem w/w grę, lecz sami twórcy przyznali, że mają jakieś tam problemy z grafiką w niej. Faktycznie czasem fpsy spadają w niektórcych miejscach, w których teoretycznie nie powinny, co trochę przeszkadza w rozgrywce...

Btw. Na stronie z newsami można przeczytać taki wpis:

"Twórcy sugerują, by pierwszym krokiem było zainstalowanie najnowszych sterowników graficznych, także zawierających poprawki przygotowane z myślą o Dishonored 2. Dla Nvidii są to biblioteki 375.95, a dla sprzętu AMD - nadal 16.10.2. W przypadku tego drugie producenta nadal brakuje wsparcia dla konfiguracji CrossFire, czym także zajmują się obecnie deweloperzy."

Zainstalowałem sterowniki (najnowsze 376.33 ), ale czy najnowsze będą wydajniejsze? Czy ze sterownikami może jest tak, że właśnie wersja 375.95 jest dla niej idealna?
    Kasek21
    Level 43  
    W nowszej wersji sterownika mogą ale nie muszą być dalsze poprawki dla tej gry.

Co za karta graficzna?
    Tranceformer
    Level 9  
    Achaaa, w ten sposób. Może faktycznie zainstaluję właśnie te i sprawdzę , bo tak na chłopski rozum pomyślałem ,że najnowsze będą chyba najodpowiedniejsze no ale sam do końca nie wiem jak to jest.

ASUS GTX 970 Strix 4GbGB.
    Rafik_ck
    Level 23  
    Grafike masz a co z procesorem ? Nie posiadasz go heeh podaj jego nazwe bo może to być wina procesora .
    Tranceformer
    Level 9  
    Hehehhe, posiadam, posiadam. :) ProcekCPU to nie, bo GTA V i inne wymagające śmigają na wysokich w HD bez żadnych freezów nawet w centrum miasta .
    Tu wiem, że jest problem, że tak to ujmę (u nich), bo czytałem artykuły, że coś tam poprawiają właśnie w związku z tymi spadkami fpsów, ale pisali, że trzeba zacząć od sterownika, dlatego zapytałem.
    Patch też ściągnięty ze Steama, choć jest w wersji "beta" hehe, no ale coś tam dali . Na razie grę odpaliłem i pograłem ze 2h i zauważyłem właśnie te problemy, nawet obracając się w kajucie 2/2m, no ludzie... A "jedynkę" przeszedłem, gra bardzo mi się spodobała, dwójka też z tego co widzę zapowiada się świetnie i właśnie chciałbym sobie ją ustawić tak, aby grać komfortowo.

Co do konfiguracji :
    Procesor i5-4690K
    Płyta - Gigabyte Z97-HD3
    RAM- 8GB
    Zasilacz - Silentum Vero L1 600W
    No i wyżej wspominana karta GTX 970.

Poprawiłem. Swiercm.
    Kasek21
    Level 43  
    Gra jest nowa więc pewnie wyjdą jeszcze patch'e lub sterowniki z poprawą wydajności dla tej gry.

Pamięć RAM rozszerz do 16GB.
    Tranceformer
    Level 9  
    Zgadza się , przydałoby się te 16GB RAM.Na razie podkręciłem procesor ile się dało i grafikę również.Chciałem to zrobić w późniejszym czasie, ale gra mnie za bardzo korci :) Od razu lepiej , choć i tak spadki jeszcze są lecz już nie takie duże i można w miarę normalnie pograć. Sterowniki zainstalowałem te które rzekomo polecali (było tak samo jak na najnowszych)
    Czekam jeszcze na nowego patch`a.
    Dzięki.