Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C75D B7202 - Dziwne śnieżenie ekranu LCD

04 Sty 2017 21:12 627 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa jak w temacie. Choć może nie do końca. Zauważyłem ostatnio, że wyświetlacz owego laptopa pomimo iż nowy, dziwnie śnieży. Dotyczy to tylko pewnych barw, np najbardziej widać to w odcieniach szarości (paski pobierania plików w przeglądarkach - kolor powinien być jednolity, a jak się człowiek przyjrzy to widać delikatną wojnę mrówek jak za czasów starej telewizji analogowej). Czy winne są sterowniki, czy to już taki urok zastosowanego w tym modelu wyświetlacza LCD? Czy ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem w swoim laptopie (niekoniecznie w Toshibie). Czy można temu jakoś zaradzić np instalując nowszy sterownik?
  • Poziom 14  
    A czy mógłbyś nagrać kilka sekund filmiki, bo takie wyobrażanie sobie tej "wojny mrówek" do niczego nie doprowadzi. Wszystko będzie zależało od wyobraźni :D
  • Poziom 8  
    Jack78 napisał:
    A czy mógłbyś nagrać kilka sekund filmiki, bo takie wyobrażanie sobie tej "wojny mrówek" do niczego nie doprowadzi. Wszystko będzie zależało od wyobraźni :D

Próbowałem to nagrać swoim aparatem, ale nie jest w stanie zarejestrować tych artefaktów. Jak tylko załatwię lepszy sprzęt to podzielę się tym śnieżeniem. Choć mam zamiar na dniach jechać do NEONET i na miejscu podpytać czy to jest normalne. Bo to śnieżenie zależy od koloru. Np na pasku pobierania przeglądarki EDGE widać je bardzo wyraźnie, a już np. w Operze śnieży dużo słabiej. Czytałem opinię na temat matrycy tego modelu w jakiś niezależnych testach i tam pojawiło się coś takiego jak .... niebieszczenie. Choć nie wiem czy to oto chodzi.
  • Poziom 14  
    Chyba raczej zaniebieszczenie. I rozchodzi się o to że kolory obrazu są przekłamane w kierunku niebieskiego, widoczne szczególnie na białym.
  • Spec od monitorów
    Jak masz na gwarancji > Reklamuj.
    Jak nie masz gwarancji > być może pomoże przemycie (izopropanol) , przetarcie i dobre dociśnięcie kabli matrycy.

Jak to nie pomoże pozostaja : pomiary i diagnostyka.
    czyli > Serwis , albo "praca własna"

- cpu AMD np.A8-6410
    - Motherboard V000358310 / 1310A2632101 czyli 6050A2632101-MB-A01

Toshiba Satellite C75D B7202 - Dziwne śnieżenie ekranu LCD Toshiba Satellite C75D B7202 - Dziwne śnieżenie ekranu LCD