Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli Domiproject 24 - błąd czujnika C.O. / f42

lukas22 mastah 04 Sty 2017 21:24 639 4
  • #1 04 Sty 2017 21:24
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Witam .
    Ten tragiczny produkt był już na wyposażeniu mieszkania, użytkowanie go było tak nie opłacalne ,ze w tym momencie mam alternatywne ogrzewanie ,a z tego pieca korzystam tylko i wyłącznie dla ciepłej wody użytkowej.

Jednak mimo to mam problem z błędem f42.

Instrukcja podaje błąd czujnika C.O
    http://www.ferroli.com.pl/uploads/503abb06c38f2cd6e32211796b0edd21c8c64c32.pdf

Kwestia tego , że nie jestem pewny czy to tylko czujnik temperatury centralnego ogrzewania, czy może pod tym "magicznym kodem" kryje się coś jeszcze?

Przeczytałem wszelkie nawiązania do wspomnianego pieca na forum, ale takiego problemu nie zauważyłem.
    Kwestia taka,ze chciałbym zadzwonić nawet po lokalnego serwisanta i nie zaprzatać sobie tym głowy, ale ostatnio za wyczyszczenie pędzlem pieca z nadmiaru sadzy zarządał 320zł...

0 4
  • #2 05 Sty 2017 17:59
    tomek3108
    Poziom 14  

Jeżeli instrukcja mówi że to błąd czujnika to jest to błąd czujnika. Dobrze by było jakbyś zlokalizował ten czujnik i zobaczył czy np. kabel nie jest uszkodzony albo się nie wypiął bo może to tylko taka prosta spawa, jeżeli czujnik faktycznie się zepsuł to wypadałoby podłączyć na próbę działający żeby sprawdzić czy błąd na pewno znika. Jeżeli nie korzystasz z tego pieca do CO to usterka czujnika nie jest wielkim problemem.

0
  • #3 06 Sty 2017 10:25
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Wlasnie że jest to problem,ponieważ ten błąd unieruchomil caly piec. Po wypięciu czujnika, a jedyny jaki znalazlem byl prosty do zlokalizowania pojawia sie inny błąd związany z brakiem obwodu,wiec wiazka dziala.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2017 13:18
    kz61
    Poziom 20  

Zawory od CO pod kotłem są otwarte czy zamknięte? Jeżeli zamknięte to otworzyć i sprawdzić pompę czy nie stoi zakleszczona. Jak są otwarte to sprawdzić czy to "alternatywne ogrzewanie" nie pcha do kotła gorącej wody.

0
  • #5 06 Sty 2017 20:26
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Bingo. Bardzo dzekuje. Faktycznie żona odtatnio dogrzewala mieszkanie i zawory byly otwarte przez co do wymiennika tłoczona byla ciepła woda. Troszke dziwne, bo kiedys tak juz sie zdarzało i błędu nie było. Wychodziłem uklad i wszystko wróciło do normy.

Cieszę się,że mamy jeszcze te elke i ludzi skłonnych pomagać.

0