Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z scart i usb - Czy istnieje możliwość podłączenia lapka pod stary TV?

Rassija 05 Sty 2017 00:18 315 5
  • #1 05 Sty 2017 00:18
    Rassija
    Poziom 1  

Witam!

Mam być może dziwne pytanie i problem. Chciałbym podłączyć laptop do starego telewizora by na nim oglądać filmy. Taką mam fanaberię, nie pytajcie dlaczego. Wybaczcie, nie znam się na tym więc i opis problemu będzie dziwny.. Telewizor ma możliwość podłączenia scart i nic więcej (nie ma hdmi). Chciałbym za pomocą kabla mającego z jednej strony wejście scart a z drugiej usb połaczyć go z laptopem by oglądać filmy. Czy to w ogóle ma szanse powodzenia? Słyszałem, ze nie, bo nawet jeżeli znajdę taki kabel, to usb nie przesyła obrazu tylko dane...

0 5
  • #4 05 Sty 2017 00:33
    macgyver96
    Poziom 15  

Co najwyżej może udałoby się wyczarować sygnał scart z złącza d-sub lub s-video, to jedyne analogowe standardy przesyłania obrazu które były stosowane w laptopach.

Adapter vga(d-sub) - scart na popularnym serwisie aukcyjnym kosztuje poniżej 15zł, jeśli Twój laptop nie posiada takiego złącza to będzie ciężko.

Konwertery cyfrowo analogowe typu hdmi-scart/rca/composite czy w drugą stronę są drogie i pewnie bardziej opłaci się wymienić tv niż kupować taką przejściówkę.

0
  • #5 05 Sty 2017 04:15
    konsum
    Poziom 18  

Pytanie zasadnicze jaka marka i model laptopa

0
  • #6 05 Sty 2017 15:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

konsum napisał:
    jaka marka i model laptopa

I jakimi portami video dysponuje tam karta graficzna?

Zamiast się bawić w konwertery (nikt nie da głowy, że zadziała to wszystko) - kup używany monitor z VGA/HDMI.

0