Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie elektrycznej wiolonczeli

alcia_celo 05 Sty 2017 02:02 1134 9
  • #1 05 Sty 2017 02:02
    alcia_celo
    Poziom 3  

Od kilku dni poszukuję informacji, co zakupić do nagłośnienia elektrycznej wiolonczeli. Póki co bezskutecznie, więc byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Kupuję wiolonczelę Yamaha SVC110
    Wraz z syntezatorem - Roland JD XI i mikrofonem wokalowym będzie wpięta w looper Boss Rc 300.

i to razem ma być nagłośnione. Nieudolny research zaprowadził mnie w kierunku głośników aktywnych, póki co na świeczniku mam takie:
    Mackie SRM450 V3 lub Mackie SRM350 v3, ew. Mackie Thump 15
    JBL EON 612
    Yamaha DBR 10
    Przyznam, że wybór w miarę przypadkowy - kumple rzucili nazwami ponoć renomowanych firm, ja dobrałam pod swój budżet.

Czy coś z tego ma sens? Potrzebuję nagłośnić się na próbach (uwzględniając obecność głośnej perkusji, basu i gitarzysty), oraz na małe koncerty. Chcę, by brzmienie było w miarę naturalne, ale też by prało odpowiednio przy mocniejszych efektach (czasem robię delikatne klimaty, a czasem walę mocne rify zastępując gitarę). By dźwignęło te instrumenty (choć głownie chodzi o wiolonczelę). Max budżet to 2000zł, jednak im bliżej 1000zł, tym lepiej ;)
    ps. i jedna kolumna tego typu wystarcza, czy raczej powinnam myśleć o dwóch?

Dzięki,, za choć próbę pomocy :)

• #2 05 Sty 2017 17:26
    BartoSZszSZ
    Poziom 7  

Jeśli chodzi o próby to jedna kolumna mogłaby wystarczyć, natomiast jeśli masz zamiar robić małe koncerty i żeby "prało" to polecałbym dwie kolumny (najlepiej JBL EON 612 ponieważ są najmocniejsze z tych proponowanych przez Ciebie, miałem przyjemność słuchania ich w pubie, gdzie grał zespół 1 wokal, 2 gitary, 1 klawisze, 1 perkusja i bardzo dobrze grały, dawały rade w 100 procentach)

Dodano po 8 [minuty]:

A jeśli nie chciałbyś JBL to bierz SRM450 V3, ponieważ YAMAHA ma 10" głośnik niskotonowy, który będzie emitował mało basu dlatego dla takich kolumn dokupuje się dodatkowe subwoofery.

• #3 05 Sty 2017 19:04
    DjMapet
    Poziom 42  

J/w, dwie kolumny, bo będzie też na nich nagłaśniany wokal i klawisz a z jednej kolumny na koncertach kiepsko by to brzmiało.
    Rozumiem, ze gitary lecą z pieców, więc jak/czym nagłaśniacie perkusję? Macie jakiś zestaw frontowy?
    No i raczej bliżej 2000/szt, bo bliżej 1000/szt, niczego konkretnego nie kupisz, nawet używanego.

Pozdrawiam.

• #4 06 Sty 2017 15:09
    alcia_celo
    Poziom 3  

A taka, ale dalej - jako jedna?
    Yamaha DBR 12 kolumna aktywna 1000W
    ponoć mocniejsza i lepsza? Zgadzacie się z tym twierdzeniem?

Co do dodatkowego nagłośnienia na kolumnie klawiszy i wokalu - nie, to nie będzie szło naraz. Ja to wszystko obsługuję, więc albo.. albo. W związku z tym - da radę? (garów nie nagłaśniamy, a jak przy większych koncertach robią nagłośnienie akustycy, to problemy i moje odpadają, bo wszystkie te moje zabawki mogą brać na przody)

• #5 06 Sty 2017 15:26
    BartoSZszSZ
    Poziom 7  

Powiem tak nigdy występów nie nagłaśnia się jedną kolumną ponieważ z dwiema lepiej nagłośnisz to co grasz, jest wtedy lepsza akustyka. Ta kolumna ma podobna moc do JBL EON 612 więc kup sobie lepiej 2x Mackie Thump 15 (wiem, że to więcej od budżetu). Możesz zrobić ewentualnie zrobić tak: kup sobie jedną JBL EON 612 albo Mackie SRM450 V3 albo Yamaha DBR 12 (bo mają podobne parametry), a potem trochę dozbierasz i dokupisz drugą.

Dodano po 2 [minuty]:

W przyszłości radziłbym dokupić mikser, żeby puścić wszystkie instrumenty przez kolumny.

• #6 06 Sty 2017 15:51
    alcia_celo
    Poziom 3  

o, dziękuję, na prawdę bardzo bardzo dziękuję za pomoc :) Zrobię właśn ie tak - kupię teraz jedną, a wkrótce dokupię do pary :)
    Pozdrawiam ciepło i dziękuję!

• #7 06 Sty 2017 15:52
    BartoSZszSZ
    Poziom 7  

Proszę bardzo i polecam się na przyszłość :)

• #8 06 Sty 2017 15:57
    alcia_celo
    Poziom 3  

co do miksera jeszcze - jak ma looper brossa rc 300, to chyba nie potrzebuję? Jego będę używała w roli miksera.

• #9 06 Sty 2017 16:10
    BartoSZszSZ
    Poziom 7  

Na razie wystarczy ale w przyszłości gdybyś chciał nagłośnić na przykład perkusje to nie da rady.

• #10 06 Sty 2017 17:15
    alcia_celo
    Poziom 3  

nie, ten sprzęcik ma być tylko na moje potrzeby :)
    Jeszcze raz dzięki!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME