Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus R510C - Dziwny probllem z baterią

05 Sty 2017 13:11 2226 9
  • Poziom 43  
    Witam mam taki zgryz wczoraj bateria normalnie trzymałą ok 2 h, dzisiaj zdziwko wyciągnąłem zasilacz laptop zgasł, myśle pewno zasilacz był wypięty a tu nie bateria w ogóle się nie ładuje i nie pracuje na baterii.

Wysokczyła informacja Rozważ wymianę baterii.
    Co dziwne kupiłem go równo 2 lata temu, co jest???
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Witam. Bateria się nie ładuje a na niej nie pracuje bo jest rozładowana. Czy w środku wtyczki zasilania do laptopa jest bolec, taka jakby igła?
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Non stop jest 60% naładowania ale nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Baterie tak mają, że z dnia na dzień mogą przestać działać. 2 lata to w sumie niedużo, ale nie wiadomo jak intensywnie użytkowałeś baterię, ciekawe ile ma cykli ładowań. Wg mnie sterownik się zablokował, prawdopodobnie wystąpiły różnice napięć pomiędzy sekcjami ogniw. Bateria do regeneracji. Jeśli jesteś zainteresowany regeneracją pisz na PW.
  • Poziom 16  
    Regeneracja to nic innego jak ładowanie i rozładowywanie pojedynczych ogniw.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zaraz chyba pęknę ze śmiechu, co za bzdury. Przeczytaj najpierw podwieszone tematy i później się wypowiadaj :)
  • Poziom 16  
    Oświeć nas wszystkich. Jeszcze kasowanie danych z modułu.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    1. Otwarcie obudowy baterii.
    2. Odłączenie elektroniki (PCB) od starego pakietu ogniw.
    3. Przygotowanie nowego pakietu ogniw (zgrzewanie).
    4. Podłączenie elektroniki (PCB) do nowego pakietu ogniw.
    5. Reset kontrolera znajdującego się na PCB.
    6. Zamknięcie obudowy.
  • Poziom 43  
    Tak jedno ogniwo ma 3,61V pozostałe 3,92V.
  • Poziom 27  
    Różnice w napięciach pomiędzy sekcjami nie powinny być wyższe niż 50 , maksymalnie 100 mV. Twoja bateria ma 300 mV.