Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat ZELGER ZL6600 - Agregat nie wytwarza napięcia.

05 Sty 2017 13:48 2457 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Problem polega na tym, że agregat nie wytwarza napięcia. Uszkodzenie powstało po 30minutach spawania spawarką inwertorową firmy KRAFT. Na mierniku zaczęło nagle spadać napięcie aż spadło do zera. Agregat ma około roku i było to jedyna obciążenie.
    Nie pomogło magnesowanie więc odkręciłem osłonę prądnicy i zobaczyłem przypalenie uzwojenia, które jest na załączonym zdjęciu.
    Rezystancja uzwojeń wynosi odpowiednio:
    1 - 18 omów,
    2 - 18 omów,
    3 - 0,3 - miernik "piszczy".

Proszę o potwierdzenie czy zostało jedynie przezwajanie stojana, czy jest jakiś inny sposób? Agregat ZELGER ZL6600 - Agregat nie wytwarza napięcia.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Nie ma szans, tylko przezwojenie. Przegrzanie izolacji jest tak mocne, że nawet chwilowa poprawna praca agregatu nie da szans na dłuższy żywot prądnicy.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Sprawdź jeszcze uzwojenie do obudowy może induktorem ale jak przepalone to przewijanie zostaje.
  • Poziom 34  
    Tu nie tyle chodzi o zwarcie do obudowy a zwarcie miedzyzwojowe. Nie ma co się bawić w gdybanie agregat do przewinięcia :-(
  • Poziom 16  
    Oczywiście. Na pewno do obudowy też ma zwarcie.
  • Poziom 10  
    Witam jeszcze raz.

Nie spodziewałem się jedynie, że urządzenie MADE IN GERMANY na którego tabliczce znamionowej jest napisane
    7,1 kW 400V i 4,2 kW 230V jest w stanie zabić spawarka inwertorowa firmy KRAFT, która potrzebuje zabezpieczenia 16A.

16A = 3,68 kW teoretycznie powinno wytrzymać ale :not:

Tak to już jest.

Jak to mówią "papier wszystko przyjmie" widocznie nie powinienem ufać napisom.

Przez weekend poszukam serwisu do silników i przezwajanko. :(

Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 11  
    Miałem okazje zobaczyć jak wygląda od środka agregat znanej firmy H... . Producent stwierdził że taki model nigdy nie wyszedł z fabryki .A w środku pełen chińczyk,i nie jestem pewien że za taką cenę ktoś podejmie się naprawy.
  • Poziom 43  
    Kosztuje 1200zł więc widział Niemcy jak.......
    To najtańszy Chińczyk. Kup drugą prądnicę. Może być niższa cena nie przewinienie tej.
  • Poziom 30  
    To nie miało prawa działać. Dla spawarki Telwin model 160 która ma 110A ciągłej pracy minimalna moc agregaty to 8,2kW w jednej fazie wg. prducenta spawarki. Obciążenie indukcyjne i wszystko w temacie. Agregat widział niemcy jak go przeładowywali w Hamburgu.
  • Moderator AGD i automatyka
    W opisie działu jest napisane:
    Cytat:
    Naprawa sprzętu do zastosowań przemysłowych. Lady i witryny chłodnicze, zmywarki, pralnice, magle, itp.

Co kolegę skłoniło by napisać właśnie w tym dziale?