Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki należy zastosować akumulator do zasilenia zamrażarki 220 V przez 12 h?

ryf 06 Sty 2017 19:39 1761 43
  • #31 06 Sty 2017 19:39
    ryf
    Poziom 4  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Xantix napisał:
    Zgadzam się, że cykl 50%-50% jest w takich warunkach (lato, upał, słoneczne stanowisko) jak najbardziej do przyjęcia.

Stoisko z lodami musi być zacienione od słonka, a 30m dalej dać agregat to nie problem.

Ciekawi mnie jakby ciekłym CO2 polewać czynnik mrożący czyli wodę z lodem czy co tam masz.
    Dodano po 1 [minuty]:
    A w ogóle to robisz wsad czy kupujesz na jakiejś hurtowni lodów?
    Jak to przewozisz?
    Dodano po 32 [sekundy]:
    A w ogóle to robisz wsad czy kupujesz na jakiejś hurtowni lodów?
    Jak to przewozisz?

Sam produkuję lody i dowożę autem w metalowych cylindrach. Pytanie, czy agregat za dużo nie kopci, średnio by to wyglądało przy sprzedaży lodów.

• #32 06 Sty 2017 19:42
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

ryf napisał:
    Sam produkuję lody i dowożę autem w metalowych cylindrach. Pytanie, cz z agregat za dużo nie kopci, średnio by to wyglądało przy sprzedaży lodów

Ale w lecie jak myślę?

Nic nie kopci wizualnie, ale dajesz na przedłużaczu i nie czuć w ogóle dymu nawet.

• #33 06 Sty 2017 19:49
    ryf
    Poziom 4  

ryf napisał:
    Sam produkuję lody i dowożę autem w metalowych cylindrach. Pytanie, cz z agregat za dużo nie kopci, średnio by to wyglądało przy sprzedaży lodów

Ale w lecie jak myślę ?

Nic nie nie kopci wizualnie, ale dajesz na przedłużaczu i nie czuć w ogóle dymu nawet.

Polecisz jakiś agregat, taki mega cichy w miarę mały?

• #34 06 Sty 2017 20:44
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Tak nie kupisz, musisz podjechać ze swoim stołem do lodów i sam stwierdzić w sklepie czy agregat w ogóle uciągnie twoją sprężarkę.
    Bo to nie żarówka.

• Pomocny post
    #35 06 Sty 2017 23:21
    Felini
    Poziom 17  

Jeśli ważna jest niezawodność, jakość wykonania, trwałość - mogę polecić Hondę EU10i.
    Używam od dawna model EU20i do awaryjnego zasilania domu i nigdy mnie nie zawiódł.
    Wg specyfikacji EU10i to najcichszy i najmniejszy (13 kg) agregat Hondy.

• #36 07 Sty 2017 10:01
    Rzuuf
    Poziom 43  

BARDZO ważne!

... czy agregat w ogóle uciągnie twoją sprężarkę.
    Silnik sprężarki w lodówce lub zamrażarce w chwili startu pobiera nawet 10 razy wiekszy prąd, niż podczas normalnej pracy, tak więc - aby wystartowała zamrażarka o normalnym poborze 250W musisz mieć zródło prądu o wydajności (chwilowej) ok. 2,5kW!
    Dlatego próba "w sklepie" jest taka ważna!

• #37 07 Sty 2017 12:49
    Felini
    Poziom 17  

Tak, to prawda.
    Gdy dom zasilam z agregatu i lodówka lub zamrażarka jest w fazie pracy sprężarki, agregat potrafi mocno zwolnić obroty, czasem nawet zgasnąć, podczas przełączania zasilana dom -> agregat.

EU20i oraz EU10i mają dwa tryby pracy:
    - moc maksymalna
    - moc dostosowana do obciążenia

W tym drugim trybie agregat zwiększa obroty przy zwiększonym obciążeniu i zmniejsza, gdy obciążenie spadnie. Gwałtowne podanie maksymalnego obciążenia w tym trybie potrafi - choć nie zawsze - zgasić agregat. Taka sytuacja występuje tuż po uruchomieniu, gdy silnik nie jest jeszcze rozgrzany. Można wtedy wybrać tryb mocy maksymalnej na czas rozgrzania silnika Hondy i po kilku minutach przejść na tryb ekonomiczny. Mam lodówkę i zamrażarkę, nie stwierdziłem ani jednego przypadku zgaśnięcia rozgrzanego agregatu (w trybie ekonomicznym) na skutek pracy tych urządzeń. Nie wiem, jaka byłaby sytuacja, gdybym zasilał wszystko z EU10i, więc warto to sprawdzić doświadczalnie.

• #38 07 Sty 2017 16:24
    D214d3k
    Poziom 38  

Przed zakupem koniecznie poczytaj o podróbkach, żebyś takiej okazyjnie nie złapał.

• #40 07 Sty 2017 20:26
    bruns
    Poziom 30  

Chyba miał na myśli, czy koszt paliwa do agregatu nie będzie wyższy, niż zysk ze sprzedaży lodów.

• #41 07 Sty 2017 21:54
    Rzuuf
    Poziom 43  

Dla silników spalinowych najwyższa sprawność wypada w okolicy ok. 1/3 obrotów maksymalnych, przy obciążeniu momentem zbliżonym do maksymalnego, to odpowiada zużyciu ok. 200 g paliwa na 1 kWh.
    W praktyce uzyskuje się wyniki znacznie gorsze, ok. 350 g/kWh - a przy braku obciążenia (zamrażarka nie pobiera prądu, bo termostat ją wyłączył) paliwo zużywane jest dla "biegu luzem" i sprawność jest równa 0%.
    Wstępnie można założyć, że zużycie paliwa nie przekroczy ok. 0,5 litra paliwa na godzinę, to ok. 2,5 złotego - tyle kosztuje sprzedawcę "standardowa" porcja lodów (2 gałki).

• #42 08 Sty 2017 17:23
    D214d3k
    Poziom 38  

Dlatego termostat zamiast załączać sprężarkę powinien startować agregat z podłączoną na sztywno sprężarką. Jakiś pomocniczy układ zasilany niewielkim akumulatorem ładowanym w czasie kiedy jest zasilanie.

• #43 08 Sty 2017 17:48
    mychaj
    Poziom 26  

Nie wiem ale chyba by się sprawdził układ stosowany w osuszaczach chłodniczych powietrza - agregat pracuje cały czas, temperaturę reguluje zawór obejściowy, a włącza się tylko wentylator na skraplaczu jak wzrasta ciśnienie na ,,ciepłej" stronie.

• #44 21 Sty 2017 20:08
    wesmar
    Poziom 10  

Ja na zamówienie zaadaptowałem klientowi silnik na bldc 200W. Wyszło 100 zł za silnik + 80 sterownik+ moja robota. Ma sprawność większą (ok 90%) (Twój klatkowy 70%)
    Poza tym BLDC rusza z dużym momentem i działa od razu na 24V. Z uwagi na czas pracy/przestoju sprężarki wystarczyły 4 gałązki akumulatorów 24V i 10 Ah no i jako dodatek panel słoneczny 90W (Cigs za 150zł). Nimh można awaryjnie podładować z alternatora w 1,5h niemal do 100 % przetwornicą typu boost. Co do ogniw są to gałązki z GP NT1000DH. W sumie 24v 40 Ah. Sprawdza się też tani panel, nie jest zbyt wielki, a kompensuje do 8 h. pracy ogniwa w zwykły sednio słoneczny dzień. Polecam przemyśleć bo rozwiązanie jest na całe lata. Żywotność tych ogniw imponująca (są z holenderskich rowerów). A Jeszcze cena. ok 100 zł za gałązkę w Holandii w stanie idealnym. Nowe prawie 2 tys. na rynku

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME