Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie wieży hi-fi z komputerem przez USB

MrPepka 05 Sty 2017 18:40 810 9
  • #1 05 Sty 2017 18:40
    MrPepka
    Poziom 3  

Nie wiem czy to jest dobry dział. Jak zły to proszę przenieść.
    Zastanawia mnie czy jest możliwe podłączenie wieży do komputera przez USB z wykorzystaniem takiego kabla:
    https://www.morele.net/kabel-usb-startech-usb-3-0-data-transfer-cable-usb3link-804687/
    Ktoś już próbował tak robić? Ja teraz spróbowałem, ale wieża nie wykryła nawet owego kabla. Wiem, że mógłbym podłączyć wieżę do komputera przez aux lub bluetooth, ale karta dźwiękowa którą mam w komputerze nie jest najwyższej jakości (Realtek ALC889A) a inwestycje w kartę dźwiękową dla komputera są w tej chwili nieopłacalne (za jakiś czas będę składał nowy komputer) a adapter bluetooth który mam w komputerze nie działa poprawnie. Jeżeli się nie da to trudno, ale jeżeli się da to może mnie ktoś nakieruje jak to zrobić? Zaznaczam, że szukałem w Google, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje zagadnienie. Aha i moja wieża to LG CM2760.

0 9
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2017 18:49
    Kasek21
    Poziom 43  

Nie da się.

MrPepka napisał:
    Wiem, że mógłbym podłączyć wieżę do komputera przez aux lub bluetooth, ale karta dźwiękowa którą mam w komputerze nie jest najwyższej jakości (Realtek ALC889A)

Przecież to dobry kodek więc w czym problem?

0
  • #3 05 Sty 2017 19:01
    MrPepka
    Poziom 3  

Kasek21 napisał:
    Przecież to dobry kodek więc w czym problem?

Pytanie zadałem bardziej w celu poszerzenia wiedzy. Problemem jak rozumiem jest to, że wieża nie ma zaimplementowanych sterowników do owego kabla?

0
  • #5 05 Sty 2017 23:34
    MrPepka
    Poziom 3  

mihal2002 napisał:
    W jakim celu?
    MrPepka napisał:
    Pytanie zadałem bardziej w celu poszerzenia wiedzy.
    mihal2002 napisał:
    I czy wiesz do czego służy gniazdo USB?

Wiem jednak są karty dźwiękowe na USB. Zresztą w pierwszym poście zaznaczyłem, że wieżę podłączyłbym do komputera specjalnym kablem usb-usb bridge cable. Ale jeśli się nie da to trudno.

0
  • #7 06 Sty 2017 13:31
    Pan.Jan
    Poziom 17  

Podłącz to jak człowiek pod AUX, ta wieża nie jest kartą dźwiękową na USB.

0
  • Pomocny post
    #9 06 Sty 2017 14:32
    Kasek21
    Poziom 43  

MrPepka napisał:
    Czy też nie zadziała?

Nie.

0
  • #10 06 Sty 2017 14:41
    MrPepka
    Poziom 3  

Dziękuję temat wyczerpany. Można go zamknąć.

0