Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie wieży hi-fi z komputerem przez USB

MrPepka 05 Jan 2017 18:40 1986 9
    MrPepka
    Level 6  
    Nie wiem czy to jest dobry dział. Jak zły to proszę przenieść.
    Zastanawia mnie czy jest możliwe podłączenie wieży do komputera przez USB z wykorzystaniem takiego kabla:
    https://www.morele.net/kabel-usb-startech-usb-3-0-data-transfer-cable-usb3link-804687/
    Ktoś już próbował tak robić? Ja teraz spróbowałem, ale wieża nie wykryła nawet owego kabla. Wiem, że mógłbym podłączyć wieżę do komputera przez aux lub bluetooth, ale karta dźwiękowa którą mam w komputerze nie jest najwyższej jakości (Realtek ALC889A) a inwestycje w kartę dźwiękową dla komputera są w tej chwili nieopłacalne (za jakiś czas będę składał nowy komputer) a adapter bluetooth który mam w komputerze nie działa poprawnie. Jeżeli się nie da to trudno, ale jeżeli się da to może mnie ktoś nakieruje jak to zrobić? Zaznaczam, że szukałem w Google, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje zagadnienie. Aha i moja wieża to LG CM2760.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Kasek21
    Level 43  
    Nie da się.

MrPepka wrote:
    Wiem, że mógłbym podłączyć wieżę do komputera przez aux lub bluetooth, ale karta dźwiękowa którą mam w komputerze nie jest najwyższej jakości (Realtek ALC889A)

Przecież to dobry kodek więc w czym problem?
    MrPepka
    Level 6  
    Kasek21 wrote:
    Przecież to dobry kodek więc w czym problem?

Pytanie zadałem bardziej w celu poszerzenia wiedzy. Problemem jak rozumiem jest to, że wieża nie ma zaimplementowanych sterowników do owego kabla?
    User removed account
    User removed account  
    MrPepka
    Level 6  
    mihal2002 wrote:
    W jakim celu?
    MrPepka wrote:
    Pytanie zadałem bardziej w celu poszerzenia wiedzy.
    mihal2002 wrote:
    I czy wiesz do czego służy gniazdo USB?

Wiem jednak są karty dźwiękowe na USB. Zresztą w pierwszym poście zaznaczyłem, że wieżę podłączyłbym do komputera specjalnym kablem usb-usb bridge cable. Ale jeśli się nie da to trudno.
    User removed account
    User removed account  
    Pan.Jan
    Level 17  
    Podłącz to jak człowiek pod AUX, ta wieża nie jest kartą dźwiękową na USB.
  • Helpful post
    Kasek21
    Level 43  
    MrPepka wrote:
    Czy też nie zadziała?

Nie.
    MrPepka
    Level 6  
    Dziękuję temat wyczerpany. Można go zamknąć.