Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Senseo HD7825 - Ekspes Philips Senseo HD7825 nie grzeje wody ciągle miga

mswiniuch 05 Sty 2017 20:17 1254 3
  • #1 05 Sty 2017 20:17
    mswiniuch
    Poziom 2  

Witam
    Przestał mi działać ekspres do kawy Philips Senseo HD7825. Po włączeniu miga lampka jak w oczekiwaniu na zagrzanie wody, ale nic się nie dzieje. Wyczytałem, że pada kondensator na elektronice, więc wymieniłem go ale nic. Zacząłem szukać dalej - na ostro pompka działa i grzałka w bojlerze działa. Po obejściu czujnika temperatury na bojlerze też zaczyna grzać. Wygląda na to że padł ten czujnik.
    Czy wie ktoś, gdzie taki czujnik temperatury można kupić? Symbol 36FME04 20219 L105C V1131. Albo ewentualnie jaki zamiennik można zastosować. Czujnik tylko przylega do metalowej obudowy bojlera - może wziąć jakiś inny i go w jakiś sposób przymocować...

Philips Senseo HD7825 - Ekspes Philips Senseo HD7825 nie grzeje wody ciągle miga

1 3
  • #2 05 Sty 2017 20:44
    Felini
    Poziom 21  

To prawdopodobnie czujnik bimetaliczny na temperaturę 105°C.
    Poszukaj czujnika o podobnej budowie (żeby dało się go zamontować mechanicznie) i o temperaturze 105°C.
    Czujnik musi być rozłączny, tzn. po osiągnięciu temperatury roboczej ma rozłączyć obwód.

0
  • #3 05 Sty 2017 21:00
    mswiniuch
    Poziom 2  

Domyślam się, że tak ma działać. Poniżej 105 stopni przepuszcza prąd a po nagrzaniu rozłącza obwód grzałki.
    Ale ponieważ nie mam żadnego kontaktu z takimi elementami, nie mam pojęcia gdzie czegoś takiego szukać. Może jakieś wskazówki lub konkretne propozycje?

0