Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje

05 Sty 2017 20:41 2220 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Mikrofalówka Moulinex DA5 włącza się, światełko świeci, talerz się kreci, jednak nic się nie podgrzewa. Jeszcze wczoraj działała. Znalazłem na forum inne tematy z innymi typami mikrofalówek, w których doradzano sprawdzenie bezpiecznika, jednak u mnie chyba takiego nie ma. Poniżej zdjęcia po rozkręceniu. Co może być uszkodzone? Posiadam miernik. Które elementy powinienem jeszcze zbadać?
    Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje Moulinex DA5 - Mikrofalówka pracuje, ale nie grzeje
  • e-miernikie-mierniki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 12  
    Sprawdź wyłącznik termiczny ten na magnetronie, dochodzą do niego dwa przewody czerwony i brązowy.
  • Specjalista AGD
    walker17 napisał:
    Sprawdź wyłącznik termiczny ten na magnetronie, dochodzą do niego dwa przewody czerwony i brązowy.

Wtedy nic by nie działało, a talerz się kręci przecież.
    Transformator słychać?
  • Poziom 11  
    artfik napisał:
    Do sprawdzenia dioda, która idzie z kondensatora do masy i sam kondensator, najlepiej żeby mieć z innej mikrofali. Dotyczy ostatniego zdjęcia.

Niestety nie mam innej mikrofali aby przetestować. Wypiąłem kabelki od kondensatora i diodę, sprawdziłem ich rezystancję - taka sama wartość rezystancji jak przy rozwartych końcówkach miernika. Rozumiem, że to miałem sprawdzić?

walker17 napisał:

Rozumiem, że chodzi o ten okrągły na przedostatnim zdjęciu? Sprawdziłem rezystancję - zero ohm - przewodzi.

peter falk napisał:
    Transformator słychać?

Tzn.? Podczas pracy? Wydaje mi się, że tak samo wszystko buczy jak wtedy gdy mikrofalówka była sprawna.

Dowiedziałem się również, że awaria przydarzyła się gdy pokrętło było już włączone (ustawione na 2 min), po czym wtyczka została włożona do kontaktu, coś pyknęło czy lekko strzeliło i niby się włączyła ale po wyjęciu jedzenia okazało się, że nie jest w ogóle podgrzane.
    Co mogło się spalić? Co jeszcze można sprawdzić?