Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra sterowanie z zewnątrz

avision 05 Sty 2017 20:55 429 5
  • #1 05 Sty 2017 20:55
    avision
    Poziom 12  

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł.
    Mam bramofon z możliwością otwierania przez brelok z kodem. Mogę z tego bramofonu wypuścić impuls przy logowaniu się breloka (przekaźnik). Czy da się załączyć czuwanie pierwszym impulsem a wyłączyć kolejnym ?

Jeśli się da to czy można zrealizować przy włączaniu/wyłączaniu tym impulsem potwierdzenie akustyczne na sygnalizatorze zewnętrznym tak przez ułamek sekundy, żeby nie wystraszyć okolicy ?

Jeśli nie da się to zrobić to czy da się to czymś innym zasygnalizować (światło, dźwięk) ?

0 5
  • #2 05 Sty 2017 21:09
    Zdzicho
    Poziom 24  

Możesz ustawić wejście które będzie sterowane z tego bramofonu a będzie realizowało funkcje uzbrajania/rozbrajania. Każdy impuls zmienia stan na przeciwny i na jakimś wyjściu mały buzerek przy bramofonie sygnalizujący uzbrojenie i rozbrojenie. Ale miej na uwadze że rozbrojenie systemu będzie można dokonać "grzebiąc" w kablu bromofon-budynek. Taka dziura w zabezpieczeniu.

0
  • #3 05 Sty 2017 21:16
    djlukas
    Poziom 27  

Jest to równoznaczne z zostawieniem kluczy do domu przy bramce. Nie spełni to żadnych norm bezpieczeństwa.

0
  • #4 05 Sty 2017 21:43
    xury
    Poziom 38  

Do samego załączania to owszem. Może się przydać kiedy zdasz sobie sprawę,że zapomniałeś uzbroić. Jednak co do rozbrajania to nie polecam.

0
  • #5 05 Sty 2017 22:02
    avision
    Poziom 12  

No fakt, nie wziąłem tego pod uwagę, ewentualnie można to użyć do sterowania jednej strefy wejściowej a główne rozbrojenie już z klawiatury. Np. strefa zewnętrzna zazbraja mi się wg timera a jak wracam w nocy to rozbrajam ją przez bramofon. Ale przemyślę to jeszcze :) Dzięki za trafne uwagi.

0
  • #6 07 Sty 2017 17:55
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

avision napisał:
    Jeśli się da to czy można zrealizować przy włączaniu/wyłączaniu tym impulsem potwierdzenie akustyczne na sygnalizatorze zewnętrznym tak przez ułamek sekundy, żeby nie wystraszyć okolicy ?

Ogólnie tak. Wejście typu 82 zał/wył. czuwanie + opcje "sterowanie naruszeniem".
    Wyjście sygnalizatora też możesz ustawić jako iloczyn wyjśća alarmowego i wyjscia typu 23 "potwierdzenie zał/wył. czuwania przypisanego tej zał/wył strefie.
    Przy zał. sygnalizator daje 1 impuls , przy wył. 2 impulsy, ale będą dość głośne. Ja z reguły montuje dodatkowy buzzer ( moża np. w sygnalizatorze)
    Mozna dać odpowiednio zamontowaną diode LED podpiętą pod wyjście oprogramowane jako "zasilanie w czuwanu" 42.
    Wadą tego jest ( jak i sterowanie strefą z domofonu) , że wiadomo kiedy strefa czuwa , a kiedy nie i LED nie powinien być widoczny dla wszystkich.

0