Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra sterowanie z zewnątrz

avision 05 Sty 2017 20:55 453 5
 • #1 05 Sty 2017 20:55
  avision
  Poziom 12  

  Przyszedł mi do głowy pewien pomysł.
  Mam bramofon z możliwością otwierania przez brelok z kodem. Mogę z tego bramofonu wypuścić impuls przy logowaniu się breloka (przekaźnik). Czy da się załączyć czuwanie pierwszym impulsem a wyłączyć kolejnym ?

  Jeśli się da to czy można zrealizować przy włączaniu/wyłączaniu tym impulsem potwierdzenie akustyczne na sygnalizatorze zewnętrznym tak przez ułamek sekundy, żeby nie wystraszyć okolicy ?

  Jeśli nie da się to zrobić to czy da się to czymś innym zasygnalizować (światło, dźwięk) ?

  0 5
 • #2 05 Sty 2017 21:09
  Zdzicho
  Poziom 24  

  Możesz ustawić wejście które będzie sterowane z tego bramofonu a będzie realizowało funkcje uzbrajania/rozbrajania. Każdy impuls zmienia stan na przeciwny i na jakimś wyjściu mały buzerek przy bramofonie sygnalizujący uzbrojenie i rozbrojenie. Ale miej na uwadze że rozbrojenie systemu będzie można dokonać "grzebiąc" w kablu bromofon-budynek. Taka dziura w zabezpieczeniu.

  0
 • #3 05 Sty 2017 21:16
  djlukas
  Poziom 27  

  Jest to równoznaczne z zostawieniem kluczy do domu przy bramce. Nie spełni to żadnych norm bezpieczeństwa.

  0
 • #4 05 Sty 2017 21:43
  xury
  Poziom 39  

  Do samego załączania to owszem. Może się przydać kiedy zdasz sobie sprawę,że zapomniałeś uzbroić. Jednak co do rozbrajania to nie polecam.

  0
 • #5 05 Sty 2017 22:02
  avision
  Poziom 12  

  No fakt, nie wziąłem tego pod uwagę, ewentualnie można to użyć do sterowania jednej strefy wejściowej a główne rozbrojenie już z klawiatury. Np. strefa zewnętrzna zazbraja mi się wg timera a jak wracam w nocy to rozbrajam ją przez bramofon. Ale przemyślę to jeszcze :) Dzięki za trafne uwagi.

  0
 • #6 07 Sty 2017 17:55
  andrzej lukaszewicz
  Poziom 39  

  avision napisał:
  Jeśli się da to czy można zrealizować przy włączaniu/wyłączaniu tym impulsem potwierdzenie akustyczne na sygnalizatorze zewnętrznym tak przez ułamek sekundy, żeby nie wystraszyć okolicy ?

  Ogólnie tak. Wejście typu 82 zał/wył. czuwanie + opcje "sterowanie naruszeniem".
  Wyjście sygnalizatora też możesz ustawić jako iloczyn wyjśća alarmowego i wyjscia typu 23 "potwierdzenie zał/wył. czuwania przypisanego tej zał/wył strefie.
  Przy zał. sygnalizator daje 1 impuls , przy wył. 2 impulsy, ale będą dość głośne. Ja z reguły montuje dodatkowy buzzer ( moża np. w sygnalizatorze)
  Mozna dać odpowiednio zamontowaną diode LED podpiętą pod wyjście oprogramowane jako "zasilanie w czuwanu" 42.
  Wadą tego jest ( jak i sterowanie strefą z domofonu) , że wiadomo kiedy strefa czuwa , a kiedy nie i LED nie powinien być widoczny dla wszystkich.

  0