Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszenie górne głośników od Philips FW-C85

son78 05 Sty 2017 21:25 1839 9
  • #1 05 Sty 2017 21:25
    son78
    Poziom 10  

Dobry Wieczór. Mam problem z doborem zawieszenia górnego do głośników ..... no właśnie...... nie wiadomo co to za głośniki lecz grają a raczej grały doskonale więc szkoda ich spisać na straty.
    Są to głośniki kolumn wieży Philips FW-C85.
    Przeszukałem chyba już wszystkie strony i zawieszenia pasującego idealnie wymiarami nie znalazłem. 153/145/119 mierzone dokładnie suwmiarką.
    Biorąc pod uwagę możliwe rozciągnięcie pianki i tolerancję błędu pomiaru możliwy błąd to 0,5 mm.
    Jedyne zbliżone wymiarami jest 155/144/120/108 z aukcji przykładowej http://audioserwis.pl/product_info.php?products_id=924
    Oczywiście była pianka, teraz będzie guma.
    Charakterystyka głośnika będzie zmieniona .... itd...itp... jedni mówią że tak inni że nie, darujmy to sobie w tej sytuacji nie mam wyjścia a do stracenia niewiele.
    Po moich wszelakich pomiarach wywnioskowałem że wymiar całkowity max. jest odrobinkę większy lecz to nie problem, wybrzuszenie wew. jest 1 mm mniejsze i wejdzie po założeniu pierścienia.
    Regeneracja tych głośników była już poruszana w jednym z tematów na elektroda lecz nie ma rozwiązania.
    Pytanie brzmi. Czy w tej sytuacji mogę zastosować inne, lepsze wymiarowo zawieszenie ? Może ktoś wymieniał wcześniej zawieszenie w tych głośnikach i wie jakie będzie pasowało najlepiej ?

08.01.2017 Zawieszenie zamówione.

0 9
  • #2 23 Kwi 2017 08:23
    John 1994
    Poziom 4  

Cześć. Podesłał by mi kolega link do zawieszenia gdzie kupował do głośników?

0
  • #4 24 Kwi 2017 05:42
    John 1994
    Poziom 4  

A jakieś zdjęcie po naprawie głośnika mogę?

0
  • #5 29 Maj 2017 14:16
    John 1994
    Poziom 4  

A czym wycentrowałeś cewkę i jakim klejem kleiłeś oraz ustawiłeś sztywno cewkę? Proszę o odpowiedź, też muszę zregenerować głośniki.

0
  • #7 02 Cze 2017 22:59
    John 1994
    Poziom 4  

Dzięki wielkie pomogłes kolego bardzo :)

0
  • #8 05 Cze 2017 13:13
    John 1994
    Poziom 4  

Mam jeszcze pytanko do was panowie.Jaki klej będzie idealny do sklejenia zawieszenia gornego głośnika gumowego do membrany oraz do kosza, słyszałem że bardzo dobry jest klej pattex do butów przezroczysty.Proszę o pomoc. Dziękuję
    Pozdrawiam

0
  • #9 19 Cze 2017 19:03
    son78
    Poziom 10  

Zdjęcie po wymianie a klej to zwykły butapren. Potrzebny jest spokój, cierpliwość i trochę czasu aby nie działać w pośpiechu bo czyszczenie śladów po starym zawieszeniu jest mozolne i wymaga delikatności aby czegoś nie popsuć. Co do centrowania cewki to ten rodzaj głośnika jest tak specyficzny że raczej nie wymaga specjalnego centrowania.
    Nie wiem jak to opisać ale membrana jest tak sztywna i tak uparcie trzyma się środka sama w sobie że równe centralne przyklejenie bez centrowania nie stanowi problemu. Zaraz pewnie posypią się opinie że źle, że niedobrze ale nieeeee...
    głośniki grają ładnie, czysto wręcz pięknie i przeszły już niejedną próbę.
    Do tego odnoszę wrażenie że bass jest głębszy i bardziej soczysty chyba ze względu na te gumowe zawieszenie.
    Jak komuś zależy to mogę nagrać filmik jak grają.

0
  • #10 21 Cze 2017 07:16
    John 1994
    Poziom 4  

Dziękuję bardzo za odpowiedź.Głośniki też sobie już zregenerowalem grają super. Właśnie kleiles kleju butapren tym czego żółtym. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam

0