Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyrzynarka Eurotek - kilka pytań

05 Jan 2017 22:53 999 8
  • Level 5  
    Witam
    Kupiłem sobie nową wyrzynarkę firmy Eurotek taką jak na zdjęciach.
    Mam kilka pytań odnośnie użytkowania tego sprzętu:
    - Mam problemy z wyciąganiem brzeszczota z mocowania, muszę używać kombinerek.
    Czy jest to wada urządzenia czy da się coś z tym zrobić?
    - Brzeszczot jest zamocowany pod kątem.
    Czy jest to wada urządzenia czy da się coś z tym zrobić?
    W załącznikach dodaję parę zdjęć urządzenia.
    Dzięki za pomoc. ;-)
    Wyrzynarka Eurotek - kilka pytańf78f1f1b48...bcd49d.jpg Download (60.97 kB) Wyrzynarka Eurotek - kilka pytań121bfe6748...7ba290.jpg Download (58.03 kB) Wyrzynarka Eurotek - kilka pytańe32767ee4a...84b08f.jpg Download (90.08 kB) Wyrzynarka Eurotek - kilka pytań9ece08194e...1f24e3.jpg Download (101.18 kB)

Moderated By Mirek Z.:

Niezgodny z regulaminem link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

• Level 33  
    Tak na marginesie - kup dobre brzeszczoty przynajmniej, to może będziesz ciąć, bo tym blaszakiem to lipa. A swoja drogą, jakie pieniądze taki towar. Spróbuj psiknąć WD w to mocowanie, oczywiście po wyjęciu tego blaszaka (brzeszczotu).
  • Level 31  
    "WADA", to druga niepisana nazwa tego pożal się Boże urządzenia. Na wrzecionie jest takie zgrubienie z małym "języczkiem", po odciągnięciu w bok (prostopadle do wrzeciona) brzeszczot powinien sam wyskoczyć. Jeszcze ze dwa razy wyciągniesz go kombinerkami i maszynka będzie się nadawać do kosza.
  • Moderator
    Używam wyrzynarki Makita 4340FCT, po odchyleniu dźwigni brzeszczot wypada pod własnym ciężarem. Wniosek może kolega wyciągnąć sam.
  • Level 5  
    płetwa wrote:
    "WADA", to druga niepisana nazwa tego pożal się Boże urządzenia. Na wrzecionie jest takie zgrubienie z małym "języczkiem", po odciągnięciu w bok (prostopadle do wrzeciona) brzeszczot powinien sam wyskoczyć. Jeszcze ze dwa razy wyciągniesz go kombinerkami i maszynka będzie się nadawać do kosza.

Nawet jeśli odblokuję brzeszczot tym "języczkiem" to i tak jest go trudno wyjąć

Dodano po 3 [minuty]:

mychaj wrote:
    Względem podstawy brzeszczot jest chyba prosto - tylko ta obudowa taka fikuśna. Co do uchwytu: za dużo to bym od niej nie wymagał, dobrze że nie wylata :-)

To nie są zdjęcia mojej wyrzynarki tylko zdjęcia z aukcji, u mnie brzeszczot jest pod większym kątem. Wygląda to tak jakby prowadnica brzeszczotu była zbyt bardzo wysunięta do przodu. Jak zrobię zdjęcia to postaram się podesłać :-)
  • Level 32  
    Mam w domu do sporadycznego używania jakąś taniochę z marketu - tam prowadnica i mocowanie z jest z blachy. Jak za mocno docisnąłem, to mi się wygięła, ale wyklepałem i jakoś chodzi, ale ja nie potrzebuję profi sprzętu, byle cięła. Jak się rozleci, to nie będzie szkoda wyrzucić.
  • Level 5  
    mychaj wrote:
    Mam w domu do sporadycznego używania jakąś taniochę z marketu - tam prowadnica i mocowanie z jest z blachy. Jak za mocno docisnąłem, to mi się wygięła, ale wyklepałem i jakoś chodzi, ale ja nie potrzebuję profi sprzętu, byle cięła. Jak się rozleci, to nie będzie szkoda wyrzucić.

Święta racja, ja mam tak samo :-)

Dodano po 3 [minuty]:

mychaj wrote:
    Względem podstawy brzeszczot jest chyba prosto - tylko ta obudowa taka fikuśna. Co do uchwytu: za dużo to bym od niej nie wymagał, dobrze że nie wylata :-)

Proszę, oto zdjęcia mojej wyrzynarki. Mnie się wydaje, że to co zaznaczyłem na jednym zdjęciu, jest za bardzo skierowane do przodu wyrzynarki.
  • Level 32  
    Teoretycznie powinien być po kątem prostym do stopki, ale może jest tak, że ta rolka trochę za bardzo wyciska ci brzeszczot do przodu. W moim no name znowu nie za bardzo dociska i ma luz, chyba bym się nie przejmował jak nie daje na boki, ale brzeszczoty kup trochę lepsze, bo to co masz, to rzeczywiście wygląda jak z puszki po piwie.