Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co bedzie potrzebne w serwisie GSM ?

k.marcin 17 Lip 2005 23:23 2261 8
  • #1 17 Lip 2005 23:23
    k.marcin
    Poziom 18  

Zamierzam z kumplem otworzyc takowy mini serwisik komisik :) troche sie na tym znamy wiec czemu by nie sprobowac.
    Zastanawiam sie jakie narzedzia beda potrzebne, tj co wy macie u siebie?
    hot air? lutownice, mierniki , narzedzia najlepsze i nieodzowne do serwisu jakich płynów w serwisie urzywacie (np do wanienek ultradzw., lutowania BGA itp..) jaki jest najlepszy, najtańszy BOX, jakies fajne hurtownie ... itp

takie typowe lamerskie pytanko, ale jestem bardzo ciekaw jak inni sobie radzą..
    i spoko nikomu nie zamierzam robić konkurencji bo w naszej okolicy najbliżeszej nie ma takich tęgich głów żeby ogarneły magie i czar telefoni komórkowej :),cos co kochamy hehe

Pozdrawiam.
    marcin

• #2 17 Lip 2005 23:57
    norbi45
    Poziom 33  

To co nasuwa mi mi się na myśl to w serwisie potrzebna jest wiedza i praktyka, a na drugim miejscu sprzęt.
    Sprzęt to na pewno To co wymieniłeś i na początek będzie dobry Tornado (500-600zł), Smart clip(ok400zł) jeśli masz na zbyciu 2000zł to kup Martecha. Coś do sagemów kupisz za ok. 200zł.
    Poza Martechem to jest to takie minimum. Bez Martecha będziesz musiał ciąć ścieżki w niektórych siemensach, ale można sobie poradzić.

• #3 18 Lip 2005 08:28
    grzechugd
    Poziom 21  

Ja bez Martecha nie wyobrażam sobie pracy w serwisie

• #4 18 Lip 2005 09:43
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Eh... Przesadzacie... dla mnie...

Tornado/Twister (org of course) (500/600zł)
    SST (org 700zł, crk 0zł)
    Prodigy bez kabli (do podnoszenia 3100/6100 uwalonych przez UFSy) (100zł)
    SmartClip (klon 350, org 700)
    Uniwersalny Box (np. UniBox 100 kabli za 500zł).
    SDCR 2 Klon. (500zł)
    Kabelki do Nec'a, Siemensa etc.

Ja pisze tutaj o wyposarzeniu tylko kompa... a no i legal system... i oczywiscie internet bo bez niego ani rusz.

• #5 18 Lip 2005 09:45
    inventco.eu

Poziom 28  

z tego co pamietam to temat poruszany juz milon razy :-)

sam nawet pisałem o tym jakie odczynniki stosowac w serwisie...

ale stawiam na wiedze a dopiero pozniej na sprzet. A tak najlepiej to miec i to i to...

pozdro
    Marek

• #6 18 Lip 2005 09:46
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Ehhhhhhh... Marku ;) Bez sprzetu nie zdobendzie wiedzy, bo nie nauczy sie go obslugiwac :P chyba ze instrukcje i bedzie sobie wyobrazal ze robi to i to :) ale na poczatek warto miec jakis zaprzyjazniony servis, ktory ew. bedzie po cichu, poprawial to co sie popsuje ;)

• #7 18 Lip 2005 11:20
    k.marcin
    Poziom 18  

Hmm co do wiedzy :) nikt jej nie ma za wiele i tutaj jak wyżej kolega powiedzial nieodzowny staje sie internet, jest to najlepszy sposob na kontakt z ludzmi ktorzy sie znaja na rzeczy, kabelkami i fleshowaniem bawie sie od paru juz latek, ale glownie to nokie i siemensy (te starsze bo nie widziałem potrzeby inwestować w to narazie, było to hobby :), kiedys była to typowa amatorka, np jak w 3210 zasilanie wariowało to podlozylem papierek zeby docisnal jak sie CCONT odkleił he he, no a dzis bez problemu go sobie wymienie :P. Dzisiaj mam technika telekomunikacji i elektronika i cos trzeba z sobą zrobić i chce robić własnie to :) .
    Tak w roli ścisłości to nie bedzie to serwis nastawiony typowo na komorki bo nie wiem czy wyzyje z tego ale ogolnie GSM/RTV/Kompy itp. jednak z głównym naciskiem na serwis GSM.
    Kasy na start za wiele nie mamy i wątpie żeby odrazu na martecha było mnie stać,a co myslicie o Alpha BlackBox... ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME