Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 2 P3110 - Zamiast ładować, wolniej się rozładowuje.

06 Sty 2017 10:55 1449 4
  • Poziom 2  
    Galaxy Tab 2 7" P3110 pomimo podłączenia do ładowarki sieciowej czy samochodowej i jednoczesnego korzystania z niego nie ładuje baterii. Po prostu wolniej się rozładowuje. Tablet służy mi przede wszystkim jako nawigacja i wcześniej wyglądało to tak, że normalnie się naładował, odłączałem go, ok 2,5 godziny pracy na baterii (jako nawigacja), do momentu rozładowania do 15%, następnie znów podpięcie do ładowarki, wciąż pracował jako nawigacja, ale jednocześnie normalnie się lądował i tak w kółko. Po prostu chciałem by bateria była eksploatowana a nie tylko podpięta pod ładowarkę. Od jakiegoś czasu pomimo podłączenia do ładowarki i jednoczesnego korzystania z nawigacji, tablet się nie ładuje tylko wolniej rozładowuje. Po ok 8 godzinach pracy przy ciągłym podłączeniu do ładowarki tablet się wyłącza. W menu ustawień - > bateria pokazuje się komunikat 'nie podłączony', zaś ikona baterii pokazuje ładowanie. Ładowarka samochodowa to 5V, 2.1A, sieciowa nieoryginalna 5V, 2A. Wczoraj dałem mu nową baterię co nie załatwiło sprawy. W programie CurrentWidget prąd ładowania pokazywany jest na minusie ok 140mA. Mam wgrany custom ROM, ale wcześniej, także z tym samym ROMem, wszystko było ok. Nie sygnalizuje przegrzewania. Czy mógłby mi ktoś pomóc, proszę?
  • Poziom 39  
    Od kiedy ci to zaczęło się robić ? Zabierasz tablet z pojazdu do domu czy cały czas jest w pojeździe ? Może źle znosi mrozy ? Wilgoć może się dostała i coś zaśniedziało.
  • Poziom 2  
    Mam tak od ok. pół roku. Tablet zawsze chronię przed przegrzaniem latem i przed przechłodzeniem teraz. Zabieram go do domu a na parkingach chowam w miejscu neutralnym, nie jest narażony na zimno, wilgoć czy podwyższoną temperaturę. Pełne ładowanie przy wyłączonym urządzeniu zajmuje ok 4 godziny. Niedawno miałem okazję przetestować baterię na profesjonalnej ładowarce/rozładowywarce dla zabawek RC i okazało się, że z pojemności 4Ah (adnotacja na baterii) można w nią wpompować jedynie ok 2Ah. To oryginalna bateria, z którą wyszedł z fabryki, więc na już parę lat zatem nie zdziwiło mnie to. Ale teraz mam całkowicie nową baterię. Zaśniedzeń nie wiedziałem.
  • Poziom 22  
    Dobra rada: wyłącz tablet. Z niewiadomych przyczyn to działa.

Dodano po 2 [minuty]:

Och, doczytałem; niestety jest to jedyna opcja :(
  • Poziom 2  
    Przy dłuższych trasach bez manewrów w nieznanym terenie właśnie tak robię. Wyłączam ekran i wtedy tablet się ładuje. Niestety, to rozwiązanie doraźne i nie likwiduje problemu w całości.