Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć sprzętowo zarezerwowana - Win 7 64-bit

06 Sty 2017 12:21 681 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    W monitorze zasobów, w zakładce pamięć wyświetla mi się, że mam zarezerwowane 2GB sprzętowo.
    System Win7 x64.
    Pamięci 1x4GB i 2x2GB w dualu.
    Płyta główna Gigabayte ga-970a-ds3p.
    W BIOS'ie pokazuje, że mam zainstalowane 8GB pamięci, w programie CPU-Z pokazane jest, że mam zainstalowane 8GB. W zakładce uruchamianie mam wyłączoną opcję z przydzieleniem pamięci; nie mam karty grafiki zintegrowanej. W BIOS'ie nie znalazłem żadnej funkcji rezerwacji pamięci. Może ktoś ma pojęcie co z tym zrobić? Szukałem w internecie i wszystkie rady zastosowałem, a 2GB pamięci nadal są nie aktywne.
  • Poziom 43  
    Sama tak konfiguracja pamięci może stwarzać problemy - tj. 4+2x2GB.

Bios zaktualizowany do najnowszej wersji?
  • Poziom 6  
    Nie wydaje mi się, żeby był to problem sprzętowy, bo jak założyłem 1 kość 4GB to wtedy zarezerwowane było 1GB, a BIOS'u nie aktualizowałem. Spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    BIOS zaktualizowany. Niestety nic to nie dało.
  • Poziom 6  
    procesor amd fx-6300
    płyta gigabayte 970a-ds3p
    karta geforce gtx 750ti
    pamięci ddr3
    zasilacz 500w -antec
    win7profesional Pamięć sprzętowo zarezerwowana - Win 7 64-bit
  • Poziom 39  
    Kliknij Start i w okienko "Wyszukaj programy i pliki" wpisz polecenie "msconfig" zakładka "Rozruch", opcja zaawansowane, odznacz pole "Maksymalna pamięć" i uruchom ponownie komputer.
  • Poziom 6  
    przeczytaj mój pierwszy post "W zakładce uruchamianie mam wyłączoną opcję z przydzieleniem pamięci"
  • Poziom 39  
    czapa1963 napisał:
    przeczytaj mój pierwszy post "W zakładce uruchamianie mam wyłączoną opcję z przydzieleniem pamięci"

Pokaż wobec tego screen zakładki "Zaawansowane opcje rozruchu", tzn. tą gdzie masz odznaczone okienko "Maksymalna pamięć".
  • Poziom 6  
    proszę bardzo
    Pamięć sprzętowo zarezerwowana - Win 7 64-bit