Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QUADCEPT - alternatywa dla CIRCUITMAKERA

Wawrzo. 06 Sty 2017 16:43 2028 5
 • #1 06 Sty 2017 16:43
  Wawrzo.
  Poziom 17  

  Witam,
  właśnie testuje darmową wersję programu QUADCEPT(https://www.quadcept.com/en/index.html).
  Wersja darmowa ma co prawda pewne ograniczenia (1000 pinów i inne w module PCB) ale do zastosowań amatorów wstępnie wydaje się przydatna.
  Ma tę zaletę że pracuje w chmurze i w razie problemów z kompem nie tracimy nic z z naszej pracy. Problemem może być logowanie online a le w dobie dzisiejszych możliwości nie jest to chyba jakiś problem.Wydaje mi się wyraznie dziala szybciej od CIRCUITMAKERA choć ten na pewno ma większe możliwości i brak pewnych restrykcyjnych ograniczeń.
  Myślę że warto spróbować i podzielić się uwagami.
  Wawrzo

 • #2 08 Sty 2017 08:55
  Chivo
  Poziom 21  

  Szczerze mówiąc nie rozumiem polityki firm z oprogramowaniem EDA - w ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych programów niczym grzybów po deszczu. Osobiście wolałbym, żeby pojawił się jeden program darmowy i dobrze zrobiony, który byłby na poziomie Altium Designer.

 • #4 09 Sty 2017 10:52
  TWl
  Poziom 19  

  max-bit napisał:
  Bezsens ... dziś sa 2 programy Altrium dla firm i Eagle dla firm i amatorów.
  Reszta sobie szkoda zawracać głowę.


  A jeśli jakaś firma niechcący używa Cadence/Mentor Graphics to jest be?

  TW

 • #5 10 Sty 2017 16:17
  ZbeeGin
  Poziom 38  

  max-bit napisał:
  Bezsens ... dziś sa 2 programy Altrium dla firm i Eagle dla firm i amatorów.

  Tak naprawdę to E.A.G.L.E. zawdzięcza swoją popularność tylko tym, że lata temu był w sumie jedyną "darmową" opcją dla projektantów. Do tego miał niezłe biblioteki jak na tamte czasy dla amatorów - przynajmiej były hity Elektrody i EdW: ATtiny2313, ATmega8 i wyświetlacz alfanumeryczny 16x2. :D
  Jednak w obecnej sytuacji już nie jest tak atrakcyjny. Ograniczenie rozmiaru płytki daje w kość tym którzy się rozwinęli i 100x80 już im nie wystarcza. Nadal dość dziwne podejście co do bezpośredniej edycji elementów na PCB; np. opis trzeba "odłączać" od elementu by go przesunąć. Nawet jak spojrzę na biblioteki najnowszego wydania to wypadają już dość blado. Np. biblioteka STM32 która ma raptem 1 (słownie jeden) element.

  Altium w Polsce również jest popularny przez "zasiedzenie". Jakieś 20 lat temu obowiązkowym zestawem był OrCAD 386 do schematów i Protel Traxedit do PCB. Potem długo nie był w stanie zrobić czegoś dobrego co bez problemów pracowałoby w systemie Windows i dopiero po pewnych zakupach, i wypuszczeniu Altium DXP znów był numerem jeden.
  Altium po wielu latach też poszło po rozum do głowy bo sytuacja finansowa była kiepska i zaproponowało coś darmowego ale ze swoistym ograniczeniem by projekty trzymać w chmurze i się nimi dzielić. Dodatkowo wypuścił dość tanio Circuit Studio, które stało się tym samym w zasięgu małych firm, a także nieźle zarabiających amatorów-freelancerów. Jeszcze brakuje do kompletu atrakcyjnego cenowo Altium Designera, z którego można wyciąć część dotyczącą projektowania FPGA i zaawansowanej symulacji, i sprzedawać za połowę obecnej ceny. Na pewno znaleźliby się klienci, zwłaszcza, że w tym segmencie ostro atakował również Zuken CADSTAR.

 • #6 10 Sty 2017 17:22
  Chivo
  Poziom 21  

  CADSTAR Zuken w Polsce chyba się nie przyjął bo nawet polski dystrybutor zniknął.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME