Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 80 cali albo więcej

platek87 06 Sty 2017 17:45 447 6
  • #1 06 Sty 2017 17:45
    platek87
    Poziom 4  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Około 80m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    zależy od miejsca, ale średnio 3-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    zazwyczaj 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Przeważnie przodem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    z boku telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung 60F8000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    wi fi, 4k, 3d chociaż to akurat nie koniecznie, zaawansowane funkcje smart tv lub poledzcie mi jakieś zewnętrzne urządzenie z funkcja smart tv które mogę podpiąć do tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    telewizja naziemna
    10 .Jakie urządzenia?
    dekoder, zestaw kina domowego ( ale jeszcze nie wiem jaki), ps4, xbox one, nintendo wii u, komputer, smartfon
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    nie, chyba że jest to jakiś film
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    programy naukowe i filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    tak, około 20 %
    16. Preferencje co do marki?
    nie
    17. Preferencje co do wielkości?
    myślę o 80 calach lub większym
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    słaba czerń, słabe kąty widzenia
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    45-50 tys pln
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    5-6 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    tak

• #2 06 Sty 2017 20:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To masz bardzo dobre modele :
    - Thomson UZ8876 z pełnym podświetleniem strefowym dla członków forum za 28000 zł z kalibracją profesjonalną i dostawą z montażem.
    - Sony 85xd8505 za 38000 zł z kalibracją gratis i z dostawą oraz gwarancją na 3 lata !
    Dostawa jeden dzień od zamówienia.

• #3 06 Sty 2017 23:52
    platek87
    Poziom 4  

W porównaniu do cen z internetu oferta wygląda korzystnie. Mam jednak kilka pytań. Opłaca mi się zapłacić 10k więcej za sony? Jak wygląda sprawa smart tv/ android tv w thomsonie w internecie jest na ten temat mało informacji? Telewizory te mają bardzo dużo herców jednak to jest chyba podbite przez oprogramowanie. Jakie jest rzeczywiste odświeżanie matrycy? Rozumiem gdybym postanowił kupić TV u Pana to poprzez montaż rozumie Pan również zamontowanie nowego uchwytu ( oczywiście pokrył bym koszty jego zakupu). Na koniec chyba najważniejsze pytanie, jak dobrze pamiętam w okolicach maja wychodzą nowe modele tv czy nie warto poczekać i może kupić coś nowszego?

• #4 07 Sty 2017 11:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Montaż również na ścianie.
    Thomson ma wszystkie podstawowe aplikacje.
    Ale jeśli chodzi o ilość aplikacji stricte to ma najwięcej bo pozwala ściągać na swój ekran aplikacje z całego świata, tyle że w językach tych krajów.
    W sumie ponad 800.
    Ale ma też miracast co pozwala zrzucać na ekran w czasie rzeczywistym wszystkie aplikacje ze smartfona czy tableta - filmy, zdjęcia, internet, Vibera, Skype itd
    Pod tym względem zapewnia dostęp do większej ilości aplikacji niż telewizory z Android TV czyli prawie 1.000.000 aplikacji.
    Ale jest też opcja aby nie blokować smartfona wystarczy dokupić boxa z Androidem - najlepiej z Quad core - oprogramować go ( możemy to zrobić gratis)
    I Masz wszystkie aplikacje świata na swoim telewizorze, w tym Kodi i dziesiątki tysięcy filmów po polsku w jakości HD gratis. A z tego poziomu telewizor odtworzy też wszystkie podane materiały z dowolnych źródeł.

Nowe modele w tej przekątnej nie pojawiają się co roku i są dużo droższe jako nowości.
    Np. Sony 100" nowy - ZD9 za 240.000 zł
    Oledy 77" to koszt około 80.000 zł
    Thomson ma pełne podświetlenie, dzięki czemu i czerń i głębia obrazu jest bardzo dobra.

• #5 07 Sty 2017 16:26
    Rognor
    Poziom 21  

platek87 napisał:
    Na koniec chyba najważniejsze pytanie, jak dobrze pamiętam w okolicach maja wychodzą nowe modele tv czy nie warto poczekać i może kupić coś nowszego?
    Oczywiście, że warto - tylko czy dla osoby z taką ilością pieniędzy? Tak, to można czekać i czekać, np. na PS5 lub 10.

1. Obecnie nadchodzi era OLED - dużo wyższa jakość (kontrast, czas reakcji, kąty i inne).
    2. Proponuję też zobaczyć testy projektorów na hdtvpolska.com (i innych). Tu można mieć 100-200 cali świetniej jakości za rozsądną cenę, a że trzeba wymieniać lampę to nie problem (gdy ktoś wydaje 10 000 rocznie na TV).

platek87 napisał:
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    słaba czerń, słabe kąty widzenia
    No to odpadają matryce VA, IPS (no i TN) czyli wszystkie. Jedyna opcja to OLED.

Zaawansowane testy dla ludzi z nadmiarem pieniędzy są na rtings.com (tam bez oszustwa można zobaczyć jak słabe kąty widzenia mają te bardzo drogie TV oraz jak słaby czas reakcji w ciemnych scenach).

Ja miałem brać najtańszego OLED, ale:
    1. za duży input lag
    2. technologia niedopracowana, zbyt nowa (wypalanie, bad pixele)
    3. ceny będą ostro spadać.
    Następny mój TV to będzie OLED (no chyba, że Panasonic zarządzi z tym nowym IPS z ogromnym kontrastem i dorzuci układ redukujący IPS glow). Nigdy więcej żadnego VA.

• #6 07 Sty 2017 18:24
    platek87
    Poziom 4  

Obecnie posiadam projektor Epson TW6600W. Kupiłem go jakieś 2 lata temu na licytacji za małe pieniądze na licytacji komorniczej. Lampa używana była przez około 1,5 tys h, wszystko jest fajne tylko w słoneczne dni wygląda to słabo. Mam w pokoju przeszkloną ścianę o długości 6m i dopiero teraz zamontowano mi automatyczną roletę. Jak dla mnie jest to super opcja na obejrzenie meczu w większym gronie, ewentualni wyświetlenie jakiegoś filmu w trakcie grilla w ogrodzie ale do codziennej eksploatacji jest nie praktyczny.

• #7 07 Sty 2017 20:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że nie praktyczny. Projektor jest tylko uzupełnieniem ekranu telewizora.
    Jak urządzisz grilla podczas meczu na 85" - to goście docenią Twoje starania.
    Oledy jeszcze kilka lat - a 85" to cena będzie z "czapki".
    Na dziś te co niosą moc radości do każdego oglądania i w dzień i po kalibracji w nocy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME