Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2.5 dci - uszkodzona pompka paliwa w zbiorniku

06 Sty 2017 19:52 5838 6
  • Poziom 3  
    Witam
    Mam problem z pompą paliwa, która znajduje się w zbiorniku. Prawdopodobnie się spaliła i niestety nie dobija paliwa do filtra, co skutkuje brakiem możliwości uruchomienia silnika. Pomyślałem, aby na razie zamontować pompkę ręczną - gruszkę, ale nie wiem, czy da to pożądany skutek i silnik odpali. Proszę o opinie bardziej zorientowanych.
  • Poziom 16  
    Raczej tak nie napompujesz paliwa. Ta pompka służy do odpowietrzania.
  • Poziom 22  
    M-A-T-E-U-S-Z napisał:
    Witam
    Mam problem z pompą paliwa, która znajduje się w zbiorniku.

Kolego a kto Ci ją tam zamontował, bo na pewno nie Renault? W masterze nie ma pompki w zbiorniku, kto takich głupot Ci naopowiadał?
    Podaj rok auta i ile ma KM.
  • Poziom 8  
    Tak jak kolega pisze te renault nie maja pompy elektrycznej w baku tylko wstepna na pompie wysokiego cisnienia i ewentualnie gumowa gruszke. Najprawdopodobniej masz nieszczelny uklad ,najczęściej zapowietrza sie w okolicy filtra paliwa i na powrocie od wtryskiwaczy.
  • Poziom 3  
    Nie będę się sprzeczał bo nie wiem czy jest tam pompa czy nie, ale dziwne jest to , że przedtem jak przekręcałem kluczyk to słychać było cos w rodzaju pompki oraz widać było na wężu paliwa , że ewidentnie płynie to paliwo w stronę filtra . Teraz gdy jest większy mróz to niestety po przekręceniu kluczyka nie ma tego charakterystycznego buczenia i nie płynie paliwo w stronę filtra co skutkuje brakiem możliwości odpalenia . Silnik 2.5 dci 115km rok 2002
  • Poziom 22  
    W jakim stanie filtr paliwa?
  • Poziom 28  
    Renault Master II generacji z silnikiem 2.5dci 84kw/115km posiada pompę niskociśnieniową
    w zbiorniku paliwa.Sprawdz czy dochodzi sterowanie do pompy.