logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes W220 3.2 99r - Zgubiony jedyny kluczyk (wymiana zestawu do odpalenia?)

Kubik213 06 Sty 2017 21:11 4068 8
REKLAMA
  • #1 16178664
    Kubik213
    Poziom 12  
    Witam, niestety 2 dni temu zgubiłem wszystkie swoje klucze a w tym jedyny klucz do eski Sad mam W220 99r 3.2 benz + lpg, co muszę wymienić aby zachować pełną funkcjonalność auta? domyślam się że sam kluczyk ze stacyjką nie wystarczą bo trzeba by przeprogramować inne moduły...

    Z tego co mi się wydaje to trzeba wymienic: komputer sterujący silnikiem, stacyjka z kluczykiem, lewarek skrzyni biegów ?? Czy do tego dochodzą jeszcze jakieś inne moduły? Jakiś rygiel? Czy może sama stacyjka z kluczykiem i moduł wystarczą bez lewarka?

    I jeszcze jedno pytanie, czy taki zestaw może pochodzić od W220 3.2 CDI, czy musi być od tego samego silnika?

    Pozdrawiam i dziękuję każdemu za pomoc..
  • REKLAMA
  • #2 16178748
    19710128
    Poziom 16  
    Zapytaj w mercedesie czy jest szansa na otrzymanie kopii kluczyka.
  • REKLAMA
  • #3 16178755
    Kubik213
    Poziom 12  
    jest szansa, kosztuje to około 1000-1200zł + trzeba dostarczyć auto na lawecie co jest akurat w moim przypadku niemożliwe, chciałbym to załatwić najmniejszą linią oporu (czyli najtańszą). Zestaw do odpalenia zaczyna się od 500zł na allegro
  • REKLAMA
  • #5 16179339
    19710128
    Poziom 16  
    Nie można bez auta jak przedstawisz wszystkie dokumenty. Przecież na pewno maja kopie. Ale skoro tak mówią pewnie tak jest.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Kubik213 napisał:
    trzeba wymienić komputer sterujący silnikiem,

    Kubik213 napisał:
    czy taki zestaw może pochodzić od W220 3.2 CD

    Jedno przeczy drugiemu. Nie może skoro ty masz benzynę z lpg a chcesz zestaw od diesla.
  • #6 16179343
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Możesz jeszcze dorobić kluczyk w "warsztacie niezależnym" ;)
    To będzie część kwoty kluczyka w ASO.
    Z zestawami startowymi nie zawsze jest całkiem różowo. Silnik wystartuje, ale w wielu przypadkach po sieci auta wciąż pałętają się upierdliwe błędy wynikające z niecałkowitego współdziałania nowych sterowników ze starymi. Dopasowanie parametrów i adaptacje nie zawsze dają oczekiwany skutek - zwłaszcza w przypadkach gdy w sterowniku zapisany jest fabrycznie VIN pojazdu.

    Dodano po 25 [minuty]:

    19710128 napisał:
    Nie można bez auta jak przedstawisz wszystkie dokumenty

    Typowy przykład jak zła interpunkcja (a w zasadzie jej brak) całkowicie zmienia sens zdania... ;)
    O.K. - auto musi być w ASO. Takie są zalecenia producenta. Musiałbyś mieć naprawdę dobrego znajomego w ASO żeby przymknął na to oko. Ponadto w sytuacji gdy zamiast kluczyka "dodatkowego" zostanie zamówiony kluczyk "zamienny" konieczna jest dodatkowo operacja związana z inicjacją nowego klucza. W podanym przypadku (zgubienie klucza) powinien być właśnie zamówiony kluczyk "zamienny". Zamienia on zgubiony klucz w ten sposób, że w czasie inicjacji kody z klucza zgubionego zostają wykasowane ze stacyjki i jego ponowne użycie nie jest już możliwe. Zabezpiecza to pojazd przed ukradzeniem z użyciem zgubionego klucza. Jeżeli chodzi o parametry użytkowe, to oba typy kluczyków nie różnią się niczym.
    Swoją drogą jak to jest, że w większości wypadków gubi się jedyny kluczyk? Jak ktoś już ma dwa - to się nie gubią? :lol:
  • #7 16179378
    Kubik213
    Poziom 12  
    Co prawda to prawda, jedyny klucz najłatwiej zgubić... zasługuje to na prawo Murphy'ego. Znalazłem jakiś warsztacik co koduje kluczyki, ogólnie sprawa jest dosyć prosta i podołałby jej choćby programator AK500 z aliexpress, z tym że niestety takowego nie posiadam i nie jestem w stanie zrobić tego na własną rękę... Rozmawiałem ze specem od kluczyków, 500zł i mam używany kluczyk zakodowany do mojej stacyjki, muszę im wysłać tylko stacyjkę... Także można powiedzieć że sprawa załatwiona :)
  • #8 16179434
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Kubik213 napisał:
    kluczyk zakodowany do mojej stacyjki, muszę im wysłać tylko stacyjkę

    Jak najbardziej,
    to jest dużo lepsze rozwiązanie niż "obcy zestaw startowy" niewspółdziałający i niedopasowany do reszty samochodu.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #9 16179441
    Kubik213
    Poziom 12  
    co więcej, znalazłem nawet firmę w mojej okolicy (jestem z Gdańska) a oni są w Starogardzie Gdańskim i właśnie jadę do nich ze stacyjką :) Za taką usługę życzą sobie 550zł
REKLAMA