Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do konkrentych celów , ok 800zł zamiast DELL E6400

nici 06 Sty 2017 21:41 1119 10
  • #1 06 Sty 2017 21:41
    nici
    Poziom 33  

Witam, nadszedł czas, kiedy mój obecny DELL zaczyna powoli szwankować i rozważam opcję jego wymiany, najlepiej na coś ( jeśli się uda ) delikatnie mocniejszego.

Obecnie posiada T9600 C2D i 4 GB ram DDR2. Grafika dedyk NVS160.

Nowy zakup musi spełniać kilka istotnych warunków:

-pełne wsparcie W7 i XP
    -możliwość rozszerzenia do więcej niż 4GB ram
    -napęd optyczny ( mile widziany )
    -min. 3 porty USB
    -VGA lub Displayport lub HDMI
    -WiFi
    -wygodna klawiatura i w miarę wytrzymała obudowa i zawiasy.

Rozmiar matrycy nie ma znaczenia( byle nie 17 i więcej ).

Komputera używam głównie do programów diagnostycznych, programatorów itp softu do elektroniki. Komputer będzie bardzo często zabierany w teren, lecz jego waga nie ma znaczenia.Baterię i tak kupię nową.

Dobrze by było, aby posiadał grafikę dedykowaną ale jeśli reszta parametrów będzie ok, mogę to przeboleć.

Proszę Was o poradę, w jakim kierunku celować. Z della w zasadzie jestem zadowolony ale Kiedy uruchomioną mam wirtualną maszynę i jakieś oprogramowanie plus chrome to potrafi dostać czkawki i wentylator nie zwalnia.

Podobają mi się w wykonaniu komputery Lenovo/IBM ale przyznam się, że nie wiem na czym się skupić.

Pomożecie ?

• #3 07 Sty 2017 10:10
    kamyczek
    Poziom 33  

Miałeś dell-a to kup dell-a bo coś czuję ,że każdą inną firmą będziesz zawiedziony .

• #4 07 Sty 2017 13:37
    nici
    Poziom 33  

kamyczek napisał:
    Miałeś dell-a to kup dell-a bo coś czuję ,że każdą inną firmą będziesz zawiedziony .

Może i masz rację....

Masz jakąś propozycję ?

• #5 07 Sty 2017 18:44
    kamyczek
    Poziom 33  

W cenie którą preferujesz możesz albo wybrać podobny sprzęt w mocniejszym wyposażeniu , albo trzeba troszkę więcej dołożyć ja używam dell E7240 na I5 8GB ram i z dyskiem ssd i jestem bardzo zadowolony ,kupiony jako outlet na allegro . Ja bym chyba dozbierał trochę kasy ,żeby mieć na kilka lat spokój ,teraz za 800 nic znacznie lepszego nie kupisz więc albo dołóż ram wsadź ssd i jak się da mocniejszy procek nową baterię i zrobisz ze swojego sprzętu rakietę ;)

• #6 07 Sty 2017 20:07
    Jarosław Rudnicki
    Poziom 11  

Optymalnym rozwiązaniem jest E6410. Na znanym portalu aukcyjnym można często upolować E6410 bez matrycy napędu i zasilacza. Kupujesz matrycę, zasilacz i napęd już masz... Otoczenie nawet nie zauważy, że coś się zmieniło - są tak podobne.

• #7 07 Sty 2017 21:28
    ruskm
    Poziom 13  

Ostatnio nabyłem na popularnym portalu aukcyjnym Dell E6230 I5 3210m 8GB i jakiś hdd 730zł - za 100zł dorzuciłem nową baterie, dodatkowo wymieniłem dysk na SSD. Smiga to pięknie jak na te pieniądze. Ma od spodu gniazdo do portu rozszerzeń/ stacji dokującej jak więksi bracia.

• #8 08 Sty 2017 10:16
    nici
    Poziom 33  

kamyczek napisał:
    dołóż ram wsadź ssd i jak się da mocniejszy procek nową baterię i zrobisz ze swojego sprzętu rakietę

Procek jest prawie najmocniejszy ( prawie bo ma 2.8 a mocniejszy ma 3ghz ) , bateria nowa, ram 4GB - myślę, że 6 czy 8 nic nie da. To jednak ddr2 - to gardło by pasowało poszerzyć. Na SSD sobie nie mogę pozwolić z powodów finansowych - za dużo danych mam na dysku a na 500gb SSD mnie nie stać niestety :(

Dodano po 58 [sekundy]:

ruskm napisał:
    Ostatnio nabyłem na popularnym portalu aukcyjnym Dell E6230 I5 3210m 8GB
    i to mi się podoba. Wygląd , procek... hmm

• #9 08 Sty 2017 10:32
    ruskm
    Poziom 13  

nici napisał:
    Na SSD sobie nie mogę pozwolić z powodów finansowych - za dużo danych mam na dysku a na 500gb SSD mnie nie stać niestety
    -
    SSHD lub e6430 niestety i drugi dysk zamiast napędu. Jak wiesz z innego tematu są problemy jeżeli na obu chcesz mieć systemy. Jeżeli drugi dysk jest tylko na dane nic się nie dzieje. Jednak za 6430 i większe wołają więcej. 6230 nie ma miejsca na drugi dysk bo nie ma napędu optycznego.

• #10 08 Sty 2017 11:44
    termit202
    Poziom 22  

Sam obecnie zastanawiam się nad 6230 w innym temacie, jest jak na swoją cenę naprawdę wydajny, z pamięciami w dual channel Intel HD 3 gen osiąga ~6000 pkt w 3d Mark 06, więc więcej niż e6400 z Quadro. Procesor również jest wydajniejszy, w dodatku mniejszy Dell nie ma problemów z throttlingiem.

Może interesowałaby Cię stacja robocza?
    Dell M6300 ma wszystko czego Ci potrzeba, ale jest olbrzymi no i ma swoje lata.
    W sklepie na A. jest za 800 zł z C2D T9500, 120Gb HDD, 4Gb RAM i Quadro 3600m (8800m GTX/9600GT). Z roczną gwarancją, lecz nie sprawną baterią (jak domniemam).

• #11 10 Sty 2017 16:31
    grzesio119
    Poziom 8  

Polecam lenovo, wytrzymałe i dość wydajne

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson