Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak basów po podłączeniu do wieży

Qba74 06 Sty 2017 21:58 393 4
  • #1 06 Sty 2017 21:58
    Qba74
    Poziom 2  

Witam Wszystkich
    mam problem i nie wiem jak go rozwiązać :( Chciałem podłączyć laptopa Lenovo G500 do wieży SONY (segmentowa) żeby posłuchać głośniej muzyki (np z YT) ale niestety po podłączeniu brakuje basów :( co zrobić ? Dodam że oba urządzenia podłączyłem kablem jack / chinch. Po podłączeniu słuchawek do laptopa basy graja aż miło a jak podłącze do wieży to lipa :( Dzięki za poradę.

0 4
  • #2 06 Sty 2017 22:12
    krychu0505
    Poziom 20  

Skoro na wyjściu laptopa po podłączeniu słuchawek słychać dobre basy tzn., że problem może leżeć po stronie wieży. Jak gra np. po włączeniu radia czy odtwarzaniu płyty sama wieża, może trzeba dokonać ustawień w wieży w celu zwiększenia basu.

0
  • #3 06 Sty 2017 22:35
    Qba74
    Poziom 2  

Radio, konsola, tv - jak puszczam przez wieże gra OK - wszystko w jak najlepszym porządku - powiem więcej podpinam inny laptop (kumpla) samsung i basy są - wiec to też nie wina kabla. Próbowałem chyba wszystkiego, ale nic nie wskórałem dlatego tu napisałem :)

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sty 2017 09:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę sprawdzić ustawienia karty audio laptopa w sytuacji kiedy podłączone są słuchawki, a kiedy wieża.
    Czy następuje jakaś zmiana?
    Domyślnym ustawieniem powinny być głośniki w obydwu przypadkach.

0
  • #5 07 Sty 2017 16:21
    Qba74
    Poziom 2  

Cześć - dzięki za poradę - ale chyba tak mam zawsze :) nie zmieniłem nic nie instalowałem - włączyłem kompa zobaczyłem w ustawieniach że mam głośniki - podpoiłem słuchawki (nadal pokazywały się tylko głośniki) grało super - wypiąłem i wpiąłem wieże i ku mojemu zdziwieniu usłyszałem BASS :) nadal nie wiem co jest powodem tego ale na tą chwile działa :)

0