Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przełącznik dwupozycyjny 8 pinowy

06 Jan 2017 22:59 657 8
  • Level 25  
    Witam,

Jakie oznaczenie ma przełącznik dwupozycyjny - ośmio pinowy działający jak na załączonym zdjęciu. wydaje mi sie że to przełącznik ON-ON. Szykałem, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego elementu.

Przełącznik dwupozycyjny 8 pinowy

pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 43  
    Taki przełącznik jest chyba dzisiaj rzadko spotykany, ale jego funkcjonalność można zapewnić za pomocą przełącznika 4PDT (12 pinowego).
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 25  
    znalazłem coś takiego, z tym że właśnie 12 pinowy,
    jak rozumiem w takim 12 pinowym następuje przełączenie pomiędzy dwoma "wyjściami" i po prostu jedno zostawiam niepodłączone chyba
  • Level 43  
    czuker wrote:
    jak rozumiem w takim 12 pinowym następuje przełączenie pomiędzy dwoma "wyjściami" i po prostu jedno zostawiam niepodłączone chyba

Dokładnie tak, używasz z tego przełącznika tylko ośmiu wyprowadzeń, 4 zostają wolne.
  • Conditionally unlocked
    A nie lepiej wstawić przekaźnik z dwoma parami styków przełączanych ? Będzie prościej bo kolega założy sobie najzwyklejszy przełącznik za grosze do jego wysterowania.
  • Level 43  
    2 pary styków przełącznych w tym układzie to za mało. Chyba, że 2 pary to razem 4 styki, wtedy by taki przekaźnik pasował.
  • Conditionally unlocked
    No przecież napisałem 2 pary więc nie wiem czego nie rozumiecie razem 4 styki przełączane. Takie przekaźniki mają pary styków przegrodzone przegrodą. Właśnie służą do przełączania dwóch par biegunów dlatego mają przegrodę. Produkuje je relpol , omron, siemens, hitachi itd.
  • Level 25  
    Wielkie dzięki, zafiksowałem się na oryginalnym schemacie i przełączniku a przecież z jednej strony styki są parami zwarte wiec wystarczy chyba DPDT 6P ON-ON
    Szkoda że sklepy nie podają schematu przełączników, rzadko coś robię, jeszcze rzadziej stosuje przełączniki więc nie mam w tym temacie doświadczenia. Wszyscy skupiają się na wymiarowaniu