Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet - Dylemat w wyborze kotła :)

Monii_95 06 Sty 2017 23:33 549 3
  • #1 06 Sty 2017 23:33
    Monii_95
    Poziom 1  

witam :)
    Co nie co czytałam ale nigdzie nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi i na prawdę gorąco liczę że tu moja męka w poszukiwaniu informacji się zakończy :)

Planuje założyć ogrzewanie gazowe , kocioł na wodę już mam , mniej więcej rozeznałam się w temacie i stawiam na termet tylko pytanie jest czy brać dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny czy turbo ?

Mieszkam w bloku , mam 35 m2 , jeden większy pokój ok 14 m2 , drugi 6 m2 , kuchnia też ok 6m2 , łazienka ze 4 m2 i przedpokój , mieszkam na 1 piętrze i jak wiem to jestem grzana z boków , z góry i dołu , teraz przy nie szczelnych oknach mamy 17 stopni (-15 na dworze ) , planuje na wiosnę je wymienić więc na pewno dojdzie kilka stopni , grzać zamierzam minimalnie , do 21-22 stopni , liczy się tez to by osuszać powietrze bo mamy strasznie wilgotne i robi się grzyb . Będę mieć grzejniki pod parapetem w każdym pomieszczeniu (prócz przedpokoju ) i jeden drabinkowy w łazience .

Mam na oku : - termet ecocondens silver 20/25 (również mogę prosić o pomoc w wyborze bo sama nie wiem )
    - termet minimax elegance 24w turbo .

I moje pytanie który się bardziej opłaci ?
    co wybrać : kondensacje czy turbo ?
    słyszałam ze przy odprowadzaniu kondensacji więcej się płaci ?

Jaki wybrać : 20 czy 25 ?
    czym to się różni ?

Bardzo proszę o pomoc i będę wdzięczna za każdą wskazówkę :)

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Sty 2017 01:11
    serwo66
    Poziom 24  

Na takie małe mieszkanie tylko kondensat bo ma małą moc min 2,7 kw i dzięki temu będzie mniej taktował , chociaż taktowania nie unikniesz bo ty potrzebujesz moc min 1 kW a takich kotłów nie ma Turbo ma moc min 7 kw i taktowanie będzie częste. Wystarczy Silwer 20 bo moc na wodę ma 25 kw. Powodzenia.

Dodano po 2 [minuty]:

Polecam grzejniki aluminiowe bo mają większy zład wody i kocioł dłużej pracuje bez taktowania.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sty 2017 08:20
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Kondensat oczywiście z poprawnym ustawieniem charakterystyki pracy.

0
  • #4 18 Sty 2017 21:22
    klonas
    Poziom 11  

Przelicz ile będzie kosztować elektryczne, może lepiej?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo