Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - brak układu RSX i punktu lutowniczego

toto80 07 Sty 2017 09:43 642 3
  • #1 07 Sty 2017 09:43
    toto80
    Poziom 14  

Witam,
    Mam PS3 cech-2504b do naprawy po innym serwisie. Płyta jest bez układu RSX i brakuje jednego punktu lutowniczego. Czy ten punkt jest używany i czy można jakoś go naprawić? Nie mam innego pomysłu.

PS3 - brak układu RSX i punktu lutowniczego

0 3
  • #2 07 Sty 2017 22:44
    magir
    Poziom 27  

Naprawa tego w warunkach amatorskich bez sprzętu z baaardzo wysokiej półki skończy się uwaleniem tej konsoli do końca. Nie chcę nikogo obrażać ale niedawno rozmawiałem z serwisantem który takie rzeczy robi że tak powiem od ręki. I żeby się nadto nie rozpisywać to nadmienię że lutownica a właściwie stacja za pomocą której to robi kosztuje tyle co BMW X5.
    Tzw. reballing wymaga wymiany tych wszystkich kulek na nowe , a do tego trzeba mieć matrycę do nakładania nowych kulek lutowniczych. To co napisałem to zaledwie wierzchołek góry lodowej odnośnie fachowego wykonania takiej naprawy.
    Wyjścia są dwa - pierwsze samemu "dokleić" brakującą kulkę i lutować to - ale to raczej będzie rzeźnia - bo jeszcze jest problem dokładnego pozycjonowania elementu, bo reszta będzie trzymała bardziej mechanicznie
    - albo 200 zeta i serwis - 99,9% że coś z tego będzie.

https://www.youtube.com/watch?v=f3N3PEIYPXk

tak to robi servis !

0
  • #3 08 Sty 2017 10:25
    toto80
    Poziom 14  

magir dzięki za odpowiedz, mam stacje BGA ,mam sita do układu, tylko nie wiedziałem czy ten punkt jest używany, ale spoko dowiedziałem się że nie jest używany....

0
  • #4 19 Sty 2017 21:36
    Eidems
    Poziom 28  

Co da Ci reballing skoro układ jest uszkodzony? To tak jak wymienić pierścienie w silniku tylko po co jak reszta jest uszkodzona? Co to za maszyna, że tyle kosztuje? Też mam znajomego który robi wszystko od ręki;) a po drugie konsole od gen ps3 to nadają się na śmietnik, są to jednorazówki;)

0