Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet INEA EchoLife HG8247H + router TP-Link TD-W8951ND

astabian 07 Sty 2017 10:23 1128 3
  • #1 07 Sty 2017 10:23
    astabian
    Poziom 3  

Witam,

mam internet z INEI (światłowód) z modemem: EchoLife HG8247H i jest on na pierwszym piętrze. Niestety mam słaby zasięg dwa piętra wyżej, dlatego postanowiłem połączyć z tym modemem router z TP-Link'a i zwiększyć zasięg sieci. Połączyłem kablem ethernetowym router TP-LINK TD-W8951ND z EchoLife HG8247H.

Standardowo na modem mogę zalogować się poprzez 192.168.100.1, ustawiłem na routerze TP-Link'a bramę domyślną 192.168.100.2 (wcześniej było 192.168.1.1) i poprzez ten adres mogę się teraz do niego zalogować. Wyłączyłem na routerze TP-Link DHCP. W polu Enkapsulacja mam do wyboru kilka typów połączeń, nie wiem który wybrać. Ustawiłem teraz na dynamiczne IP, bo wcześniej było PPPoA/PPPoE, ale to raczej dla linii telefonicznych. A ja mam modem na światłowodzie. Poniżej zamieszczam screen. Po wyborze DYNAMIC IP nie wiem co zaznaczyć w ENKAPSULACJI poniżej, a mam do wyboru 4 opcje:

1483 IP LLC - Bridge (ale ja żadnych mostów nie chcę robić, więc raczej odpada)

1483 IP VC-Mux - Bridge (podobne jak wyżej myślę)

1483 routowanie IP LLC (IPoA) (aktualnie to mam wybrane)

1483 routowanie IP VC-Mux (nie wiem czy tą opcję z IPoA czy tą wybrać)

Na modemie z INEA mam w WAN Enkapsulację: IPoE, a tutaj na TP-Link nie mam takiej tylko IPoA).
    Liczę na pomoc z waszej strony jak poprawnie skonfigurować router TP-Link'a, ponieważ z aktualnymi ustawieniami są momenty, że internet strasznie muli i trzeba czekać 5 minut, aby wejść na stronę i nie wiem czym to jest spowodowane. Na początku normalnie wszystko działa jak tak skonfiguruję, a następnego dnia już muli. Siedzę już nad tym parę dni i kombinuję, ale już mi brakuje pomysłów :(

Internet INEA EchoLife HG8247H + router TP-Link TD-W8951ND

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Sty 2017 10:45
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Konfiguracja TP-linka jako AP - Link
    Robisz reset TP-linka do ustawień fabrycznych i konfigurujesz tylko to co w poradniku.

Na Tp-linku odznacz jeszcze UPnP.

1
  • #3 28 Sty 2017 09:00
    astabian
    Poziom 3  

Dziękuję za pomoc.

0
  • #4 11 Cze 2017 17:10
    astabian
    Poziom 3  

Dodano po 4 [minuty]:

jimasek napisał:
    Konfiguracja TP-linka jako AP - Link
    Robisz reset TP-linka do ustawień fabrycznych i konfigurujesz tylko to co w poradniku.

Na Tp-linku odznacz jeszcze UPnP.

jimasek, witam ponownie, internet przestał działać kolejny raz. Już nie mam siły i zaraz wyrzucę ten pseudo router od INEI przez okno. Resetowałem router od INEI Huawei do ustawień fabrycznych, resetowałem także ten od tplink'a. Ustawiłem tak jak pokazałeś w linkach - niestety nic to nie dało. Standardowo Huawei ma 192.168.100.1, na routerze TPlink ustawiłem 192.168.100.2, wyłączyłem na tplinku DHCP, ustawiłem identyczne zabezpieczenia i hasło oraz nazwę sieci - nic to nie dało. Podłączyłem kabel do laptopa z tego co teraz piszę post. Sprawdzam IP a tam: 172.21.137.238 a brama domyślna to: 172.21.136.1, DNS: 192.168.55.93 oraz 62.21.99.94 i 62.21.99.95. Nie mam pojęcia czemu na kablu jest takie IP a na WiFi inne. Głowa pęka. Może dlatego, że na kablu dostaje takie IP a nie inne to mój tplink głupieje i nie mam internetu. Aha i na kablu internetu nie ma tylko na WiFi. Pomocy, proszę mi podpowiedzieć jak te 2 urządzenia ze sobą połączyć, aby był internet widoczny jako INTERNET i żebym miał zasięg w całym domu.

Ok powyższy problem spowodowany był tym, że kabel ethernetowy w routerze od INEI podpięty był pod port nr 4 a w routerze tym można mieć podpiety kabel tylko i wyłącznie pod port 1, ponieważ tylko tam jest internet. Dobrze wiedzieć. Ustawiłem wg tego co podaje użytkownik jimasek i działa dobrze. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

0