Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kontaktron w garazu załącza swiatło i gasi - integra satel

didotom 07 Jan 2017 10:45 1542 2
Optex
    didotom
    Level 16  
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć
    jak oprogramować w integrze wyjście gdzie mam światło w garażu jako bistabilne wyjście
    (Załączane też z włącznika wejściem no i kontaktronem)

kontaktron przy bramie garażowej załącza mi swiatlo jak brama się otwiera, chciałbym aby jak zamknie się
    to aby światło samo się wyłączyło, w tej chwili zostaje załączone i ręcznie muszę zgasić.

Próbowałem wykorzystać do tego wskaźnik gotowy
    tak mam z optyką sygnalizatora (optyka jako suma logiczna wyjść i wyjście alarm włamaniowy + wskaźnik gotowy), kiedy otwieram garaż to mruga mi sygnalizator wewnątrz i wiadomo ze ktos przyjechał, jak zamknie się i zewrze kontaktron
    to przestaje mrugać,

z wykorzystaniem wyjścia wirtualnego jako wskaźnik gotowy w tym przypadku mi z wyjściem optyki sygnalizatora ustawnego jako alarm włamaniowy działa to dobrze,

i teraz chciałbym jak cofam do garażu, aby przy otwarciu pilotem bramy świeciły światła.

PS zależy mi na zużyciu jak najmniej wyjść.

dzięki za podpowiedź pozdrawiam
  • Optex
    sciacho
    Level 18  
    wyjście bistabilen zastąp typen 109 -ILOCZYN LOGICZNY WEJŚĆ – aktywne, gdy wszystkie wejścia, wybrane jako sterujące, są naruszone.
    Jako wejście sterujące zastosuj kontaktron w drzwiach, bramie.
    didotom
    Level 16  
    Dodam, że ustawiłem w sumie logicznej wyjście z światłem garażowym
    jako Monostabilne na 20min, i załącza się i gasi natychmiast
    u mnie akurat wejście 13 jest kontaktron, natomiast wirtualne ustawione jako wskaźnik gotowy aktywowane 13 wejściem (wspólny jest wskaźnik gotowy dla optyki sygnalizatora i światła)
    aktywowany jest oraz 13 wejście aktywowane mono-stabilne wyjście czyli światło
    i gasi się natychmiast, ale musiałem niestety zużyć dodatkowe wyjście wirtalne
    czego nie chciałem robić bo mam ich mało.

Dodano po 1 [minuty]:

sciacho wrote:
    wyjście bistabilen zastąp typen 109 -ILOCZYN LOGICZNY WEJŚĆ – aktywne, gdy wszystkie wejścia, wybrane jako sterujące, są naruszone.
    Jako wejście sterujące zastosuj kontaktron w drzwiach, bramie.

Dzięki sprawdzę to, wieczorem

sprawdziłem teraz na szybko i działa podobnie jak ta wersja z wskaźnikiem

ale może masz jeszcze pomysł,( nie wiem czy to wykonalne),
    żeby jak otworzy mi się brama (czyli kontaktron rozewrze sie)
    i świeci światło i aby mimo rozwartego kontaktronu, aby dało się to wyłączyć włącznikiem dzwonkowym czyli przez naruszenie wejścia , które służy mi jako załączenie światła,
    mimo ze kontaktron rozwarty, czyli brama otwarta czy dałoby się tak zrobić aby wyłączyć wejściem światło a jak by sie zamknęła brama to nie byłoby reakcji bo już zgaszone byłoby,

bo teraz już jest prawie jak bym chciał, ale jak ktoś zostawi bramę otwartą i przez przypadek wciśnie włącznik światła dzwonkowy załączający bistabilne wejście (chcąc po prostu zgasić światło włącznikiem dzwonkowy służącym do tego naruszającym wejście załączania i zaświecania światła) i pójdzie do domu po zamknięciu bramy wówczas światło niestety nie zgasi się będzie świecić cały czas.

pozdrawiam[/quote]