Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 1.9 dci 120km Dziwny dźwięk stuk brzeczenie przyprzyspieszasniu

07 Sty 2017 12:04 2673 2
 • Poziom 2  
  WITAM
  Zapewne wiele osób miało i ma taki problem, więc postanowiłem spytać państwa czy miał taką sytuację. W moim samochodzie Renault Laguna 2 1.9 dci 120km dziś zauważyłem problem który mnie bardzo niepokoi, mianowicie są teraz mrozy, wyjeżdżając rano a było dziś - 27C odpaliłem samochód (bez problemu bez dymu jak zawsze wszystko super) samochód chodził chwilę na biegu jałowym, wyjechałem spokojnie z garażu na drogę, na drodze krajowej zacząłem przyspieszać i powyżej 1.9tys rpm przy większym obciążeniu usłyszałem dziwny dźwięk jakby jeden tłok uderzał o zawór, jakby jedna Panewka mocno waliła, im wyższe obroty tym wyższa częstotliwość tego głośnego brzęczenia, zauważyłem w lusterku że samochód wydziela mnóstwo dymu przy przyspieszaniu, silnik chodzi dynamicznie, nie wiem w czym może być problem. W samochodzie z silnikiem 1.9 dci zawsze zdejmuje miskę i zmieniam panewki oczywiście oryginał z Serwisu Renault (300zl komplet) zawsze zalewam olejem 5w 30 przy wymianie zawsze czyszcze miskę, lubię mechanike i przy kupnie 1.9dci zawsze to robię, nie inaczej było w przypadku opisanego przeze mnie egzemplarza. Samochód ma nowe Turbo ponadto. Na oleju przejechałem ok 3 tys km.
  Dodam jeszcze że łańcuch od pompy olejowej w każdej sztuce której robiłem. Zabieg w postaci demontażu i czyszczenie miski, zdjęcia panewek korbowych i weryfikacji stanu, który przeważnie był dobry, zastanawiał mnie luz na łańcuchu od pompy oleju. Dodam że w 6 sztukach w którym robiłem owy zabieg łańcuch był luźny. Proszę o wypowiedź z państwa strony na ten temat. Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników!!
 • Poziom 36  
  Zrób pomiar ciśnienia sprężania, zrób próbę przelewową. Przy tych temperaturach jest możliwe że poddał się któryś wtryskiwacz. Sprawdź czy paliwo nie zmętniało.
 • Poziom 11  
  Masz clipa ?

  Tam możesz sprawdzić korekty na wtryskach. Turbina jakiego pochodzenia, jaki był powód wymiany ??