Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 1.9 dci 120km Dziwny dźwięk stuk brzeczenie przyprzyspieszasniu

matysia18 07 Jan 2017 12:04 4113 2
 • #1
  matysia18
  Level 2  
  WITAM
  Zapewne wiele osób miało i ma taki problem, więc postanowiłem spytać państwa czy miał taką sytuację. W moim samochodzie Renault Laguna 2 1.9 dci 120km dziś zauważyłem problem który mnie bardzo niepokoi, mianowicie są teraz mrozy, wyjeżdżając rano a było dziś - 27C odpaliłem samochód (bez problemu bez dymu jak zawsze wszystko super) samochód chodził chwilę na biegu jałowym, wyjechałem spokojnie z garażu na drogę, na drodze krajowej zacząłem przyspieszać i powyżej 1.9tys rpm przy większym obciążeniu usłyszałem dziwny dźwięk jakby jeden tłok uderzał o zawór, jakby jedna Panewka mocno waliła, im wyższe obroty tym wyższa częstotliwość tego głośnego brzęczenia, zauważyłem w lusterku że samochód wydziela mnóstwo dymu przy przyspieszaniu, silnik chodzi dynamicznie, nie wiem w czym może być problem. W samochodzie z silnikiem 1.9 dci zawsze zdejmuje miskę i zmieniam panewki oczywiście oryginał z Serwisu Renault (300zl komplet) zawsze zalewam olejem 5w 30 przy wymianie zawsze czyszcze miskę, lubię mechanike i przy kupnie 1.9dci zawsze to robię, nie inaczej było w przypadku opisanego przeze mnie egzemplarza. Samochód ma nowe Turbo ponadto. Na oleju przejechałem ok 3 tys km.
  Dodam jeszcze że łańcuch od pompy olejowej w każdej sztuce której robiłem. Zabieg w postaci demontażu i czyszczenie miski, zdjęcia panewek korbowych i weryfikacji stanu, który przeważnie był dobry, zastanawiał mnie luz na łańcuchu od pompy oleju. Dodam że w 6 sztukach w którym robiłem owy zabieg łańcuch był luźny. Proszę o wypowiedź z państwa strony na ten temat. Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników!!
 • #2
  jurekk55
  Level 36  
  Zrób pomiar ciśnienia sprężania, zrób próbę przelewową. Przy tych temperaturach jest możliwe że poddał się któryś wtryskiwacz. Sprawdź czy paliwo nie zmętniało.
 • #3
  LACKY
  Level 12  
  Masz clipa ?

  Tam możesz sprawdzić korekty na wtryskach. Turbina jakiego pochodzenia, jaki był powód wymiany ??