Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S7 Edge SM-G935F - błąd DRK, dwie karty SIM, simlock, custom ROM.

07 Sty 2017 12:05 1578 2
  • Poziom 9  
    Dostałem do naprawy zasięgu telefon, który robił ktoś inny Octoplusem. Simlock miał być zdjęty, ale wywaliło modem. Model G935F.
    Jako, że mam Z3Xa to się podjąłem. Na początku wgrałem nowy soft z nadzieją przywrócenia modemu, oczywiście nie pomogło. W tym momencie jeszcze w opcji Download pokazywało status systemu jako oficjalny. To poszedłem za radą jednej osoby z forum XDA i - robiąc uprzednio kopię zapasową partycji EFS programem Partition Backup and Restore, bo taka była rada w opisie - usunąłem wszystko z EFS poza jednym katalogiem i jednym plikiem (już nie pamiętam jakie to były, App... i jeszcze jakiś jeden). Podczas usuwania Root Explorerem trzech ostatnich plików z tego katalogu nagle wszystkie się przywróciły i wrócił modem i zasięg, ale tylko z połączeniami awaryjnymi (obca karta włożona). Nie krzyczy o kod simlocka, nic, tylko zasięg i połączenia alarmowe. Wkładam oryginalną kartę (02) i sieć jest. Pomyślałem, że skoro był root i wgrany CWM Recovery (w celu instalacji roota, tak było w opisie) to zrobię mu ponowną instalację systemu. Tak więc wrzuciłem mu jeszcze raz ROM (swoją drogą - dlaczego do S7 Edge są tylko ROMy 4 plikowe, a nie 1, tak jak wcześniej?), factory reset i... niespodzianka. Wchodzi do recovery, robi erase, ponowne uruchomienie i pokazuje błąd DRK. Męczyłem się z tym 4 godziny (!), nawet naprawa DRK w Z3X nie pomagała, telefon po zgraniu plików i restarcie wieszał się na logo z komunikatem "Recovery is not Seandroid Enforcing" (czy jakoś tak). Pomagało tylko dwukrotne przytrzymanie Vol- + Home + Power, żeby wejść w Download, inaczej brak reakcji, no i oczywiście ponowne wgranie oprogramowania. Znalazłem gdzieś w necie instrukcję, żeby wgrać CWM, a potem przez OTG plik "Disable_dm-verity_opt-encrypt_GalaxyS7", który był tam podany, a następnie root. O dziwo - pomogło. Wszedł do systemu, ale zawieszał się przy instalacji aplikacji. Tak więc wgrałem wedle zaleceń "G935_Factory_Binary", wszedł w ten "niby system" i pokazuje, że jest IMEI i jest OK, ale przy okazji okazało się, że simlock nadal jest, bo zawołało o kod odblokowania po włożeniu obcej karty. No to czas na wgrywanie normalnego softu. Wgrany, reset i... znowu DRK! Nie ma możliwości obejścia, jedyne co to wgrać CWM (który swoją drogą cały czas pokazuje że jest obecny, jak tel jest w trybie Download, a powinien przywrócić normalne recovery), plik "Disable_dm-verity_opt-encrypt_GalaxyS7" i roota i wtedy rusza. Zrobiłem tak znowu i pomyślałem, że już zostawię, bo męczyłem się z tym cały wieczór i całą noc. Wszedłem w system, podjąłem udaną próbę usunięcia simlocka Z3Xem (nowa metoda), ale po włożeniu obcej karty niby akceptuje, ale są połączenia alarmowe (testowane na trzech). Próbowałem przywrócić EFS, ale program krzyczy, że obraz nie jest dobry. To zrzuciłem obecną partycję EFS i wgrałem na nowo i teraz pokazuje mi dwie karty SIM... Co dalej, to gorzej. Od czasu jak wgrałem CWM i roota to pokazuje mi cały czas status systemu jako "custom",a nie mogę wgrać oryginalnego, bo przeszkadza DRK, niezależnie od tego co zrobię.

Tutaj już będzie takie duże "pomocy", bo nawet z Z3Xem nie wiem, jak to rozwiązać. Custom ROM, dwie karty SIM, simlock,,. Czy oprócz kompletnego bricka może być gorzej?
  • Poziom 16  
    Dla S7 edge jest oprogramowanie jedno plikowe, dlaczego twierdzisz, że nie ma ? Oprogramowanie wieloplikowe wgrywałeś z plikiem "pit" ? Tylko z tym plikiem wyczyścisz całkowicie partycje urządzenia.
  • Poziom 9  
    Sprawa rozwiązana po tygodniowej batalii i nieprzespanych nocach.
    W S7 Edge po wgraniu roota uszkadza się DRK. Usunięcie roota powoduje niemożność uruchomienia systemu (tylko recovery). Pech chciał, że nie wylogowałem się z konta Google i zrobiłem factory reset z poziomu recovery, co poskutkowało oczywiście uruchomieniem FRP. Jak jest FRP to nie wgra się CWM i roota, a co za tym idzie nie odpali się systemu po uszkodzeniu DRK. Z3X padł przy próbie naprawy FRP i DRK. Octopus dał sobie radę (ledwo puścił FRP), ale mimo naprawy DRK nadal jest i nie można używać stocka, po wgraniu krzyczy że jest błąd DRK i trzeba robić root, bo inaczej system nie wstanie. Chwilowo nie ma na to rozwiązania.