Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5SL AP392 wentylator

morton20 07 Sty 2017 12:08 456 7
  • #1 07 Sty 2017 12:08
    morton20
    Poziom 8  

Witam.
    Zakupiłem laptopa ASUS F5SL AP392 i niestety wentylator chodzi na najwyższych obrotach jak suszarka... Rozkręciłem go i radiator był zapchany od kurzu, wszystko wyczyściłem nałożyłem nową cieniutką warstwę pasty termo przewodzącej i dalej to samo.
    Sprawdzałem sprawność radiatora tak jak znalazłem na forum poprzez grzanie końca rurki i tak jak pisało drugi koniec momentalnie robi się gorący więc niby jest ok.
    Na chwilę obecną mam tak:
    Włączę laptopa i wentylator chodzi cicho tempera procesora i grafiki poniżej 50 stopni (speedfan)
    wystarczy że włączę mozille i od razu temperatura procesora 56 stopni i w sumie od kliknięcia na ikonę mozilli w 3 sekundy i wiatrak kręci jak szalony... Nic nie robię i po chwili znowu ładnie cicho pracuje... Wpiszę stronę wcisnę enter 3s i znowu efekt suszarki... Nadmienię że gdy wentylator kręci jak suszarka to powietrze leci gorące więc temperatura wydaje się miarodajna do tego co podaje spedfan.

Kolega kiedyś miał też tego laptopa i pamiętam że u niego wentylator chodził normalnie a nie jak suszarka od zwykłego przeglądania internetu :/

Gdzieś na forum wyczytałem że ktoś też tak miał i że wymienił procesor na jakiś inny i problem zniknął ale nie chce inwestować w ślepo i tracić pieniądze jeżeli to mógł by być zbieg okoliczności...

Czy może w biosie jest gdzieś opcja przy jakich temperaturach jakie prędkości wentylatora mają się załączyć ?

Czy jest jakaś nadzieja że ten laptop będzie pracował normalnie cicho jak każdy inny laptop czy raczej już do końca jak suszarka?

Bardzo proszę o pomoc, w załączniku dodaje zdjęcia z menadżera urządzeń jaki jest procesor oraz grafika itd.

0 7
  • #2 07 Sty 2017 12:10
    boro1234567
    Spec od komputerów

Przetestuj sprzęt programem OCCT, wrzuć wyniki testu.

0
  • #3 07 Sty 2017 12:40
    morton20
    Poziom 8  

boro1234567 pobrałem ten program w wersji 4.4.1 są cztery karty :
    CPU:OCCT
    CPU:LINPAC
    GPU:3D
    POWER:SUPPLY
    W każdej karcie jest test type który wybrać ?
    Infinite czy automatic?
    Ile będzie trwał test? Bo pisze duration 1h?
    Krócej wszystkie karty robić test? Co wybrać? Jak kończy się test?
    Pomóż to zrobię te testy to może uda ci się zdiagnozować co jemu dolega:)

0
  • #4 07 Sty 2017 14:11
    boro1234567
    Spec od komputerów

POWER SUPPLY, 10 minut.

0
  • #7 07 Sty 2017 17:56
    boro1234567
    Spec od komputerów

Temperatura wydaje się być w normie.
    Reset CMOS wykonany?

0
  • #8 11 Sty 2017 16:52
    morton20
    Poziom 8  

A co to jest reset CMOS? Tak to laptop chodzi bardzo dobrze tylko no prędkość wentylatora według mnie przy zbyt niskiej temperaturze osiąga maksymalne parametry.. W biosie nie da się jakoś regulować wydajności wentylatora bądź obrotów? Myślałem nad zmianą procesora tzn. że ten się zbyt szybko grzeje

0