Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X550L - Laptop nie wyłącza się całkowicie po zamknięciu systemu

ziomek41 07 Sty 2017 12:55 822 7
  • #1 07 Sty 2017 12:55
    ziomek41
    Poziom 13  

Witam wszystkich.

Mam następujący problem po zamknięciu systemu laptop nie wyłącza się do końca. Wszystko z ekranu ginie, lecz lampka zasilania ciągle się pali. Muszę wcisnąć przycisk power aby całkowicie się wyłączył inaczej może on się rozładować. Obecnie mam system windows 10, na systemie windows 7 nie miałem tego problemu, a pojawił się on kilka dni po zainstalowaniu win10. Problem ten też występuje po zamknięciu klapki laptopa w celu go uśpienia. Niby go usypiam a po kilku h się rozładowuje w stanie z zamkniętą klapką. Później jak podnoszę klapkę (jeśli się nie rozładował) lampka zasilania się świeci, lecz wciskając jakikolwiek klawisz nic na ekranie się nie pojawia i nie chce on się obudzić.

Dodam, że ten problem nie zawsze występuje, ale bardzo często.

0 7
  • #2 07 Sty 2017 13:49
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Problemem wygląda na to że jest system operacyjny, lub może jakiś sterownik, lub program który się gryzie z systemem...
    Tu jest podobny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16177578

0
  • #3 07 Sty 2017 22:33
    ziomek41
    Poziom 13  

Tamten temat czego innego dotyczy.

0
  • #4 08 Sty 2017 10:16
    stinki_1
    Poziom 10  

ziomek41 napisał:
    Tamten temat czego innego dotyczy.

Dotyczy dokładnie takiego samego problemu. Jedyną różnicą jest to, że występuje ona w innym urządzeniu tzn. DELLu XPS 13 9333 (i7 4650U, SSD 512GB, 8GB ram). Objawy dokładnie te same - zamykanie systemu, wyłącza się ekran i tylko zwiecha - dioda sygnalizująca pracę dysku tylko się świeci. Jedyna dostępna forma wyłączenia do końca komputera w takiej sytuacji to twardy reset. Gdyby ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu będę wdzięczny za udzieloną nam pomoc.

0
  • #5 11 Sty 2017 21:29
    ziomek41
    Poziom 13  

Pewnie jedynie format może pomóc

0
  • #6 11 Sty 2017 22:40
    stinki_1
    Poziom 10  

Format nic tu nie pomoże. Nie jest to kwestia świeżej instalacji systemu. Przerobiłem już to na własnym urządzeniu.

0
  • #7 12 Sty 2017 15:28
    ziomek41
    Poziom 13  

Ale u mnie to tylko występuje na windows10, wcześniej na innych systemach tak nie było.

0
  • #8 18 Kwi 2018 23:27
    stinki_1
    Poziom 10  

Jak się okazało problem związany z niezamykaniem systemu do końca wiązał się w moim DELL XPS 9333 z wyłączną funkcją w biosie "Intel VT". Po jej włączeniu na komputer ani razu się nie zawiesił podczas wyłączania. Proszę o sprawdzenie - próbowałem wszystkiego: stare i nowe biosy, nowe oprogramowanie dysku, inny system partycjonowania, włączanie i wyłączanie szybkiego startu windows - i nic. Po zmianie tej funkcji działa jak należy.

0
  Szukaj w 5mln produktów