Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Santa Fe 04` 2.0 CRDi - Ładowanie

Michal 81. 07 Jan 2017 13:24 2757 3
    Michal 81.
    Level 2  
    Witam,
    po wymianie alternatora i akumulatora (na nowe) wszystko było ok przez 2 miesiące, przyszły mrozy... i po odpaleniu akumulator mi ładuje do 13,7V następnie wyłącza się ładowanie z alter. (słychać po obrotach)
    Nie powraca ponownie przy różnych obciążeniach. Po zgaszeniu i odpaleniu mam ładowanie przez chwilę i tak w kółko.
    Co sprawdzić, kontrolka od ładowania na desce nie pali się.
    Przez żarówkę mogę sobie sprawdzić kontrolkę (czy działa)zaraz to zrobię , ale potrzebuję fachowej pomocy, za słaby jestem w te klocki.
    Może ktoś miał podobny problem??? , podejrzewam iż nowy alternator padł...
    Dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    MobilTruck
    Level 31  
    Nie doszukuj się problemu,bo tak ma być.Podczas mrozów załączane jest dogrzewanie silnika po przez świece żarowe,jak i różnego rodzaju dogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.
    Podaj jeszcze napięcie jakie jest na akumulatorze jak rzekomo wyłącza się ładowanie.
  • Helpful post
    rafal_rx
    Level 25  
    pitool wrote:
    Podczas mrozów załączane jest dogrzewanie silnika po przez świece żarowe,

Potwierdzam. Spraw sobie najprostszy wskaźnik napięcia, nawet układ z jedną wielokolorową LED z najbardziej znanego polskiego portalu aukcyjnego. I podłącz, a przekonasz się.
    Po rozruchu, gdy napięcie na akumulatorze wróci do wartości ~14V oraz gdy włączysz wentylator, to automatycznie załącza się podgrzewacz w obwodzie cieczy chłodzącej. Efekt jest taki, że na biegu jałowym praktycznie nie ma ładowania, a podczas jazdy jest gdzieś mniej więcej 13-13,6V.
    Jeśli nie chcesz tego dobrodziejstwa, to wyjmij bezpieczniki, które znajdują się w obudowie na klemie dodatniej. Nie jestem w tej chwili pewien, ale będą to 1x 30A i 1x60A opisane jako HTTR, HTR Assy, czy coś takiego.
    Jeśli możesz, sprawdź mocowanie tego podgrzewacza do masy. Jest on na przewodzie do nagrzewnicy wnętrza. Popraw kontakt do masy.
    Michal 81.
    Level 2  
    Dzięki za pomoc, później sie doczytałem sprawdziłem i tak faktycznie jest.
    Pzdr

rafal_rx wrote:
    pitool wrote:
    Podczas mrozów załączane jest dogrzewanie silnika po przez świece żarowe,

Potwierdzam. Spraw sobie najprostszy wskaźnik napięcia, nawet układ z jedną wielokolorową LED z najbardziej znanego polskiego portalu aukcyjnego. I podłącz, a przekonasz się.
    Po rozruchu, gdy napięcie na akumulatorze wróci do wartości ~14V oraz gdy włączysz wentylator, to automatycznie załącza się podgrzewacz w obwodzie cieczy chłodzącej. Efekt jest taki, że na biegu jałowym praktycznie nie ma ładowania, a podczas jazdy jest gdzieś mniej więcej 13-13,6V.
    Jeśli nie chcesz tego dobrodziejstwa, to wyjmij bezpieczniki, które znajdują się w obudowie na klemie dodatniej. Nie jestem w tej chwili pewien, ale będą to 1x 30A i 1x60A opisane jako HTTR, HTR Assy, czy coś takiego.
    Jeśli możesz, sprawdź mocowanie tego podgrzewacza do masy. Jest on na przewodzie do nagrzewnicy wnętrza. Popraw kontakt do masy.

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

11,7 V - 11,4V napięcie dalej nie mierzyłem szkoda czasu spędzonego na dworku w -16.
    W przyszłym roku będzie stał w garażu i problem zniknie.
    Jeszcze raz dzięki za info.
    Pzdr MW

pitool wrote:
    Nie doszukuj się problemu,bo tak ma być.Podczas mrozów załączane jest dogrzewanie silnika po przez świece żarowe,jak i różnego rodzaju dogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.
    Podaj jeszcze napięcie jakie jest na akumulatorze jak rzekomo wyłącza się ładowanie.