Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja piecyk gazowego

adasito 07 Jan 2017 14:19 3858 5
 • #1
  adasito
  Level 7  
  Regulacja piecyk gazowego

  Witam mam pytanie dotyczące ustawienia pokretel w piecyku, otóż po ustawieniu pod prysznicem zaworu max w lewo tj na najcieplejszy strumień i podniesieniu do góry na najmocniejszy strumień woda jest letnia, dopiero po zmniejszeniu ciśnienia woda robi się gorąca. Jest to dość uporczywe ponieważ jest mała granicą przy ciśnieniu na gorąca wodę, a całkowitym wyłączeniu grzania piecyka. Czy jest na to jakaś metoda? Pozdrawiam.
 • #2
  tomek3108
  Level 14  
  Wyczyścić wężownice/wymiennik skoro nie wyrabia z produkcją ciepłej wody.
 • #3
  adasito
  Level 7  
  Czyli problem nie tkwi w ustawieniach pokretel? Wezownica jest dość nowa choć może to i przepływ wody skoro z większym ciśnieniem wody ciepło spada.
 • #4
  marek49ae
  Level 24  
  adasito wrote:
  skoro z większym ciśnieniem wody ciepło spada
  Większe ciśnienie=większy przepływ, czyli płomień nie daje rady ogrzać takiej ilości wody. Daj obydwa pokrętła na max, jeśli bez poprawy do czyszczenia wymiennik, lub kąpiel w letniej wodzie.
 • #5
  adasito
  Level 7  
  Więc powinienem przekręcić pierwsza galke na maxa czy to i tak nic nie da?
 • #6
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Może być tak, że prysznic ma dławienie przepływu wody i przy ustawieniu pokrętła wody na piecyku na maksymalny przepływ zespół wodny nie całkowicie otwiera zawór gazu, więc piecyk nie pracuje pełną mocą. Ja bym radził pokrętło wody na piecyku ostawiać nie na max. przepływ wody, lecz w pozycji pośredniej - może nawet bliżej minimalnego przepływu wody. Jak woda będzie wtedy za gorąca - zredukować ustawienia pokrętła gazu - piecyk będzie oszczędniejszy i wężownica będzie trwalsza (nie przepali się). A ile lat ma piecyk? Czy wężownica (in. nagrzewnica) była kiedykolwiek czyszczona (jeśli np. piecyk ma kilka lat)?