Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

challenger ST800PC v5.0

18 Jul 2005 03:33 2651 2
  • Level 2  
    Witam,

Chciałem sie dowiedzieć czy alarm challenger ST800PC v5.0 z ODIS-em posiada funkcję antynapadową czy tylko immobiliser? Wg. instrukcji dopiero wersja 5.4 posiada ten bryloczek jako immobiliser bo takie są przepisy unijne i cośtam, cośtam.

Ja mam założony alarm wlasnie w wersji 5.0 i do dzisiaj żyłem ze świadomością że mam antynapad, co okazało sie BZDURĄ.

Postanowiłem go sprawdzić jak to działa. Na codzień się mysli o czym innym i nie zwraca na takie drobiazgi uwagi, ale tym razem chciałem to sprawdzić i dupa :(

Nie działa antynapad, tylko po odpaleniu samochodu sprawdza czy jest nadajniczek i OK a po otwarciu drzwi zero odezwu.

Czy ktoś posiada może taki wlasnie alarm w wersji 5.0 i ma antynapad aktywny? Czy istnieje możliwość że sie centralka jakoś rozprogramowałą jak odłączałem akumulator (co prawda było by to głupotą... ale czy w naszym kraju tego nie brakuje)?
  • Level 13  
    z tego co przeczytałem w instrukcji to ma zarówno antynapad jak i ODIS coś właśnie w rodzaju immobilisera dotyczy challenger ST800PC v5.0

Tryb serwisowy funkcji anty-napadowej:
    W przypadku, kiedy chcemy pozostawic samochód w serwisie bez ujawniania PIN KODU lub nie
    chcemy korzystac z funkcji antynapadowej naleBy zablokowac ja trybem serwisowym.
    Właczenie trybu serwisowego funkcji antynapadowej:
    1. Zamknac drzwi.
    2. Właczyc stacyjke w pozycje zapłon.
    3. Wprowadzic PINKOD, po wprowadzeniu ostatniej cyfry kodu nie puszczamy przycisku, dioda
    LED zapali sie. Trzymajac przycisk czekamy na krótki sygnał syreny.
    4. Puszczamy przycisk, dioda LED bedzie sie palic na stałe przy właczonym zapłonie,
    przypominajac nam o właczonym trybie serwisowym.
    Wyłaczenie trybu serwisowego funkcji antynapadowej:
    1. Właczyc stacyjke w pozycje zapłon.
    2. Wprowadzic PINKOD, po wprowadzeniu ostatniej cyfry usłyszymy krótki sygnał syreny, dioda
    LED zgasnie, tryb serwisowy został wyłaczony.

TAJNY KOD ROZBRAJAJACY - Definicja
    CYFRA : Cyfra jest dowolna liczba od 1 - 9 (włacznie).
    PINKOD : MoBe byc liczba złoBona z jednej, dwóch lub trzech cyfr.
    KOD JEDNOCYFROWY =X = dowolna liczba od 1 -9.
    KOD DWUCYFROWY = XY = dowolna liczba od 11 - 99 (z wyłaczeniem liczb zawierajacych zera).
    KOD TRZYCYFROWY = XYZ = dowolna liczba od 111 do 999 (z wyłaczeniem liczb zawierajacych
    zera ).
    UWAGA : Fabryczny kod cyfrowy jest zawsze jednocyfrowa liczba 2. Dlatego
    bezwzglednie nale>y wprowadzic nowy kod, wybrany przez u>ytkownika. Czynnosc
    te powinien wykonac autoryzowany serwis.
    Wprowadzenie cyfry
    W celu wprowadzenia cyfry naleBy przycisnac i zwolnic przycisk, tyle razy, ile wynosi
    zaprogramowania cyfra. Nastepnie poczekac na sygnał dzwiekowy i migniecie diody LED (sygnały te
    nie oznaczaja poprawnej cyfry, tylko informuja, Be moBemy rozpoczac wprowadzanie nastepnej).
    Wprowadzenie PINKODU
    JeBeli PINKOD jest jednocyfrowy naleBy go wprowadzic w sposób podany wyBej. JeBeli kod ma dwie
    lub trzy cyfry naleBy powtarzac powyBsze postepowanie dla kaBdej cyfry kodu, wprowadzenie
    poprawnego PINKODU zasygnalizowane bedzie trzykrotnym sygnałem dzwiekowym.
    UWAGA! Wprowadzenie szesciu błednych cyfr spowoduje zablokowanie alarmu na 10
    sek. W tym czasie alarm nie bedzie przyjmował >adnych wprowadzanych cyfr.
    Przykład wprowadzenia PINKODU o numerze – 341
    1. Włacz zapłon lub uruchom silnik
    2. Nacisnij 3 razy przycisk, poczekaj na sygnał dzwiekowy.
    3. Nacisnij 4 razy przycisk, poczekaj na sygnał dzwiekowy.
    4. Nacisnij 1 raz przycisk, poczekaj na trzy sygnały dzwiekowe, kod jest prawidłowy, funkcja
    antynapadowa wyłaczona
  • Level 11  
    Wersja 5.0 ma antynapad.
    Wersia 5.4 ma immobilizer.
    Funkcja ODIS jest opcją i może być i w 5.0 i 5.4 a służy do zdalnego wyłączenia.
    Jak chcesz sprawdzić czy działa wyciągnij baterie z ODIS-a