Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników 2.1 do TV Philips-nie działa sterowanie dźwiękiem z pilota

mr_bl 07 Sty 2017 16:14 495 6
  • #1 07 Sty 2017 16:14
    mr_bl
    Poziom 11  

Witam. Podpiąłem do TV Philips 39PFL3807H/12 głośniki Logitech X-230. Niestety nie działa sterowanie dźwiękiem z pilota. Głośniki podpiąłem najpierw do wyjścia słuchawkowego, następnie wykonałem przelotkę SCART z wyjściami audio - i niestety w obydwu przypadkach efekt ten sam. Głośniki grają, ale sterować głośnością można tylko manulanie, na potencjometrze głośnika. Czy da się coś zrobić, żeby sterować tymi głośnikami z pilota? Dodam jeszcze, że w obydwu przypadkach (Scart, wyjście słuchawkowe) głośniki TV nie wyłączyły się.

0 6
  • #2 07 Sty 2017 16:43
    asdqwerty
    Poziom 21  

W ustawieniach dźwięku telewizora powinna być opcja zmiany "Wyjścia dźwięku" na "Głośnik zewnętrzny". Pilot telewizora raczej nie obsłuży tych głośników. Może, gdyby głośniki były tego samego producenta, wtedy byłaby na to szansa.

0
  • #3 08 Sty 2017 07:17
    mr_bl
    Poziom 11  

W opcjach TV jest możliwość przełączenia głośników na wzmacniacz, jednak gdy wybieram tą pozycję, to wyskakuje błąd mówiący o tym, że głośniki TV są włączone. Natomaist gdy wyłączam w opcjach TV głośniki TV, to c ała ta pozycja z wzmacniaczem znika hehe. Myślałem, że podepnę te Logitechy, dam na full, a resztę będę mogł regulować pilotem, ale chyba jednak nie zadziała to na zasadzie zastępstwa.

0
  • #4 08 Sty 2017 09:04
    kokapetyl
    Poziom 43  

mr_bl napisał:
    Głośniki podpiąłem najpierw do wyjścia słuchawkowego, następnie wykonałem przelotkę SCART z wyjściami audio

Z wyjścia SCART nie będzie regulacji siły głosu z TV, natomiast z wyjścia słuchawkowego powinno to działać.
    mr_bl napisał:
    Dodam jeszcze, że w obydwu przypadkach (Scart, wyjście słuchawkowe) głośniki TV nie wyłączyły się.

Przy podłączeniu do wyjścia słuchawkowego powinny się głośniki TV odłączyć automatycznie lub musi być taka funkcja w menu.

Podłączałeś sygnał audio z wyjścia SCART i dzwięk jest w dodatkowych głośnikach.
    Czy sprawdzałeś, że to działa niezależnie z jakiego źródła jest sygnał np. sygnał jest podłączony do HDMI (PC, dekoder itp.) ?
    Nie we wszystkich TV to działa. :cry:

0
  • #5 09 Sty 2017 03:38
    Polon_us
    Poziom 40  

W tym telewizorze słuchawki mają przecież swoją własną regulację poziomu dźwięku, niezależną od głośników TV.
    Niech kolega dobrze rozejrzy się po menu telewizora.

0
  • #6 09 Sty 2017 18:51
    Szymek1989
    Poziom 8  

Ten telewizor ma oddzielnie podgłaszanie słuchawek ,a głośników w TV.Musisz podłaczyć słuchawki i w menu wyregulować glośność słuchawek po czym wcisnąć mute na pilocie aby wyłaczyć głośniki tv.Ja mam podlaczony konwenter z wyjscia optycznego na rca/jack 3,5 mm i pilotem moge sterowac.

0
  • #7 09 Sty 2017 22:34
    mr_bl
    Poziom 11  

No faktycznie w opcjach menu jest możliwość regulacji głośności słuchawek. Szkoda tylko, że trzeba wykonać aż tyle kroków, żeby tego dokonać. Trochę więc mój pomysł z zastąpieniem głośników mija się z celem.

0