Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer - Acer Aspire 5749z sprawny lecz jest problem z załączaniem przycisk power

07 Sty 2017 18:15 873 2
  • Poziom 21  
    Witam mam pytanie.

Mam Acera Aspire po upadku do skompletowania (do wymiany matryca 15,6 led + klawiatura - zaniedbana nie które klawisze nie działały)

Laptop ogólnie chodzi nie zgłasza żarnych błędów , bios zaktualizowany do najnowszego.

Zauważyłem (już wymieniona matryca oraz zastępcza klawiatura) problem z załączeniem go.

Po podłączeniu wtyczki zasilacza mignie na chwile niebieska dioda power i zgaśnie.
    Klikając power nie chce się za każdym razem załączyć również zaskoczy dioda power i zgaśnie.
    Za którymś kombinowanym razem zaskoczy to już komp uruchamia się normalnie.
    czasem zaskoczy bez obrazu, wyłączę go , włączę ponownie i zaskakuje bezproblemowo.

Przy zamykaniu windowsa (wybierając uruchom ponownie) nie ma najmniejszego problemu z ponownym uruchomieniem maszyny.

Ale gdy tylko zamknę go całkowicie lub (ręcznie trzymając power ) kolejna próba włączenia kończy się mozolnym kombinowaniem aby zaskoczył.

Jedynie jak go zostawię na jakiś czas z podpiętym zasilaniem naciskając Power zaskoczy.

Bat biosu wydaje się być ok, choć spróbuje podmienić na inną tylko muszę posprawdzać czy mam jakieś na chodzie.

Nie mam w nim włożonej baterii , ale z aku byłoby za pewnie to samo.

Aha przy zamkniętej matrycy mam ustawioną hibernacje, nie ma problemu z przyciskiem power + wybudzenie kompa

W czym możne być problem tor zasilania , sam włącznik , czy puściło coś z kulek BGA po upadku

Zaznaczam po uruchomieniu wszystko śmiga ok (audio , WIIFII , grafika , USB , CD i tak dalej)
    Nie ma najmniejszego problemu z wyświetlaniem grafiki nawet Call Of Diuty 4 bez problemu się załącza.
    Nic się podejrzanie nie grzeje, nie ma przeskoków z obrazem.
    Dysk twardy jest ok , postawiłem własnie świeży czysty system.

Czy można prosić o schemat (Acer Aspire 5749z , grafika Intel HD)
    Włącznik na taśmie ma 4-pin

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    AoT_Hunter_PL napisał:

Czy można prosić o schemat (Acer Aspire 5749z , grafika Intel HD)

Oznaczenie płyty?
  • Poziom 21  
    Witam czy można prosić o schemat dla ww. modelu.

DA0ZRLMB6D0
    REV:D

Acer Aspire 5749z -b963g32Mnkk

Z góry dziękuje.