Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie kina domowego JVC

Lobek3006 07 Sty 2017 22:29 2028 11
  • #1 07 Sty 2017 22:29
    Lobek3006
    Poziom 3  

Witam,
    Niedawno nabyłem kino domowe JVC. Spędziłem trochę czasu przy nim, aby je podłączyć i niestety mi się to nie udało. Dodam, ze kino jest ze sklepu z używanymi rzeczami. Jednakże lampki zasilające i jakiś dźwięk z subwoofera dochodzi, gdy podłączam do niego kable. Nie mam zielonego pojęcia jak owe kino domowe podłączyć. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, za co z góry dziękuję i chylę czoła za wiedze ;)

0 11
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2017 02:01
    kolibercio
    Poziom 17  

Więc tak. Z wyjścia "Front speakers" we wzmacniaczu podłączasz w INPUT "High lever" w subwooferze. Następnie z wyjscia subwoofera "To main speakers" podłączasz dwie satelity przednie.

Można również subwoofer podłączyć poprzez gniazda sygnałowe chinch, wtedy z wyjścia "Subwoofer out" we wzmacniaczu podłączasz w gniazdo INPUT "Low level".
    Tą opcję bardziej polecam.

Pozostałe satelity podłączasz bezpośrednio do wzmacniacza, czyli:
    Center speaker - Satelita centralna
    Rear speakers - Głośniki tylne

I zostało połączyć DVD ze wzmacniaczem.
    Możesz to zrobić poprzez zwykłe chinche "Audio Out" oraz "Tape" we wzmacniaczu.
    Lub poprzez kabel optyczny "Digital out" - w tym przypadku będziesz miał pełny dźwięk 5.1 lecz różnicy w jakości dźwięku nie odczujesz na tej klasy sprzęcie.

Starałem się jak najbardziej "łopatologicznie" wytłumaczyć. Mam nadzieję że zrozumiałe :)

1
  • #3 08 Sty 2017 13:03
    Lobek3006
    Poziom 3  

Kolibercio ratujesz mi zycie i wielkie dzieki za pomoc :D Jestes moim guru :)
    Jednak mam kolejne pytanie. Czy istnieje mozliwosc aby ten zestaw podlaczyc jakos pod laptop i odtwarzac z niego muzyke za pomoca tego zestawu? Podłaczenie kina domowego JVC

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2017 13:22
    kolibercio
    Poziom 17  

Wejścia TAPE na tylnym panelu wzmacniacza powinny działać jako aux. To przez nie możesz podłączyć komputer.

0
  • #5 08 Sty 2017 15:51
    Lobek3006
    Poziom 3  

Czyli jak dobrze rozumiem bede potrzebowac adptera?

0
  • Pomocny post
    #6 08 Sty 2017 15:55
    romeok01
    Poziom 35  

Wystarczy przewód 2 x chinch (RCA) - mały jack, oczywiście jak laptop posiada wyjście słuchawkowe.

0
  • #7 10 Sty 2017 07:08
    Lobek3006
    Poziom 3  

Dzieki Paniowie za pomoc ;) Sprzet gra az milo ;)
    Musze jeszcze tylko rozgrysc radio i bedzie jak powinno. Bo niby kable mam odpowiednio podlaczone tylko, ze nie wiem czemu radio nie szuka na FM a nie ma problemu na AM. Jednak to moze byc problem w ustawieniach.
    Raz jeszcze dzieki :D

0
  • #8 28 Paź 2017 18:34
    Lobek3006
    Poziom 3  

Istnieje podłączenie tego typu kina domowego do telewizora z takimi wejściami z załączonymi na zdjęciu .

0
  • #9 28 Paź 2017 23:27
    Polon_us
    Poziom 41  

Można połączyć ten telewizor z kinem przewodem optycznym TosLink.
    Obydwa urządzenia mają te gniazda.

0
  • #10 30 Paź 2017 04:28
    Lobek3006
    Poziom 3  

A jakies inne rozwiazanie bo owe nie dziala. Wydaje mi się, że optyk w kinie powinien swiecic tak jak to jest w Tv. Kabel od tv swieci, zaslepki sciagniete.

0
  • #11 30 Paź 2017 12:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Wyjście optyczne zostało uaktywnione w ustawieniach TV? -> instrukcja
    Kino ustawione na wejście optyczne? -> instrukcja

I tak na uboczu - telewizor ma wyjście słuchawkowe?

0
  • #12 17 Lis 2017 08:14
    Lobek3006
    Poziom 3  

Tv nie ma wyjścia na słuchawki. Jednak wystarczyl kabel optyczny i odpowiednio ustawić wzmacniacz pod optyka. Kino od razu działać. Tylko nie mam czasu na podłączenie głośników bo mam nadgodziny w pracy... Mam nadzieje, ze uda mi się to poskładać przed świętami xD. Dzięki wielkie za podpowiedzi ☺

0