Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Kryzowanie a koszty ogrzewania

07 Sty 2017 23:44 1278 16
  • Poziom 6  
    Witam.
    Czy ustawienie kryzowania na max czyli 7 zwiększy mi rachunek za ogrzewanie ??
  • Poziom 11  
    Witam
    Jeżeli masz zamontowane głowice termostatyczne i nie występuje nadmierny wzrost temperatury w pomieszczeniu to nie wpłynie to na wzrost kosztów ogrzewania.Opisz jaką masz instalację.
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    hiroag nie napisałeś w swoim poście czy masz podzielniki ciepła czy płacisz za metr2.
  • Poziom 6  
    Posiadam głowicę termostatyczną. Podzielnika ciepła nie posiadam. Mieszkam w niskim czteropiętrowym bloku oraz opłata za ogrzewanie rozliczana jest w postaci miesięcznych zaliczek (płacę za m2).
    Pytam się dla tego bo gdzieś wyczytałem, żę im większa nastawa w kryzowaniu tym większy przepływ wody przez licznik a co za tym idzie większe opłaty za rachunek.
  • Poziom 43  
    hiroaq napisał:
    (płacę za m2).

No to nie zwiększaj metrażu to rachunki nie wzrosną.
  • Poziom 6  
    Czyli jak ustawie kryzowanie na np 7 albo na N i pomimo posiadania głowic termostatycznych które mam ustawione na 3 to zapłacę większe rachunki ??
    Czyli rozumiem, że im większa nastawa na kryzowaniu tym większe koszta ??
  • Poziom 38  
    Skoro płacisz za m2 to ustawienia na 0 czy 7 nie mają znaczenia. Zapłacisz tyle samo.
  • Poziom 36  
    Nie masz opomiarowania w mieszkaniu a płacisz ,,z metra'', ja bym grzał na maksa, w podobnym mieszkaniu ,,za komuny'' znajomy, jak chciał obniżyć temperaturę otwierał okno bo mu się pokrętła w grzejnikach ,,zastały''.
  • Poziom 6  
    Ale na klatce mam założone elektroniczne liczniki które mierzą chyba ilość wody która przez nie przepłynie.
    W rozrachunku mam taki zapis: Zaliczka na centralne ogrzewanie 62.60 m2 1.65zł 103.29zł.
    Jednostkę pomiarową mam GJ
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Czyli rozliczasz się za pomocą ciepłomierza zliczającego oddaną energię, większy przepływ będzie się równał większemu rachunkowi. W ogóle skąd pomysł rozkręcania nastaw? po co?
  • Poziom 38  
    hiroaq napisał:
    Podzielnika ciepła nie posiadam. .........opłata za ogrzewanie rozliczana jest w postaci miesięcznych zaliczek (płacę za m2).

hiroaq napisał:
    na klatce mam założone elektroniczne liczniki które mierzą chyba ilość wody która przez nie przepłynie.

Sam do końca nie wiesz co masz. Ciepłą wodę skąd posiadasz?
  • Poziom 6  
    Ciepłą wodę w bloku mam z kotłowni która zasilana jest gazem ziemnym. Ciepła woda idzie z kotłowni, wpada do mojej szachty instalacyjnej która znajduje się na klatce schodowej oraz przechodzi przez taki licznik ciepła (w załączniku) . Teraz na dwóch grzejnikach mam ustawioną nastawę na N i założone głowice termostatyczne które mam ustawione na 3. Czy w związku z tym ustawieniem nastawy N więcej wody dopływa do grzejnika a co za tym idzie koszta ogrzewania mi wzrosną ??
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Tak jak napisałem już wyżej ^^
  • Poziom 6  
    tomek3108 to czemu nie można ustawić wszystkich np na 2 ?? Wtedy zmniejszę przepływ wody i ograniczę koszta
  • Poziom 14  
    Możesz ustawić na dwa ale wtedy może sie okazać że to nie jest wystarczający przepływ żeby utrzymać ludzką temperaturę w domu. Ogólnie rzecz biorąc kryzowanie służy do regulacji CO a nie do oszczędzania.
  • Poziom 6  
    A np jeśli ustawie krzyzowanie na 1 a termostat na 5 to jaka jest wtedy zależność? Kryzowanie ustawi mniejszy przepływ wody a termostat co wtedy zrobi?
  • Poziom 14  
    Kryzowanie to jest ustawienie wstępne przepływu, termostat ustawia przepływ do temperatury w pomieszczeniu. Jeżeli ustawisz kryze 1 to termostat chociaż byś nie wiem jak rozkręcił to nie przepuści więcej przepływu niż to to minimum z kryzy 1.