Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 2 wskaznik temperatury płynu chłodzącego

gsylwek 18 Lip 2005 09:46 4918 12
  • #1 18 Lip 2005 09:46
    gsylwek
    Poziom 15  

Mam problem ze wskaznikiem plynu chłądzącego poniewaz zaczął pokazywać b małe wartości. Na nagrzanym silniku wskazówka wychyla sie delikatnie. Po zwarciu na kostce kabelków wskaznik wychyla sie do 3/4 skali (chyba za malo) podobno to moze być problem slabej masy. Moje pytanie gdzie łapana jest masa na ten obwód wskaznika temperatury plynu? lub skad brane jest zasilanie. Poniewaz wydaje mi sie ze ten wskaznik pracvuje jako amperomierz poniewaz jest połączony w szeregu z czujnikiem wiec albo ma słabą mase albo zasilanie jest za małe. Prosze o sugestie

• #2 18 Lip 2005 10:46
    adamo650
    Poziom 14  

Wyprowadzenia masy są z przodu na lewym supku, koło tablicy bezpieczników. Musisz ściągnąć pokrywę bezpieczników, będzie tam takie złącze w kształcie obciętej szklanki z wyciętymi wtykami konektorowymi, jest tam przyczepionych kilka przewodów koloru brązowego. Często się zdarza, że cieknie pod szybą, spywająca woda przyczynia się do korozji.

• #3 18 Lip 2005 11:08
    gsylwek
    Poziom 15  

Dzieki sprawdze

• #4 19 Lip 2005 10:28
    gsylwek
    Poziom 15  

Niestety nie ma tam sladów korozji, wygląda na to ze wszystko jest ok

• #5 19 Lip 2005 11:58
    Jerzy100
    Poziom 22  

Sprawdź czy nie ma zimnych lutów na płycie licznika (głównie przy stabilizatorze).

Pozdrawim.

• #6 19 Lip 2005 22:17
    jarsaw
    Poziom 22  

chyba padl ci stabilizator w liczniku mala czarna kostka 3 wyprowadzenia na jednej masa druga napiecie akumulatora trzecia okolo 12 wolt

• #7 20 Lip 2005 10:39
    gsylwek
    Poziom 15  

on jest odpowiedzialny za napiecie zasilajace czujnik? jakie ono powinno być? przeciez moglbym zmierzyc zsilanie czujnika, i moze ktos wie jaka powinna być rezystancja czujnika?

• #8 20 Lip 2005 15:04
    adamo650
    Poziom 14  

Rezystancja czujnika nie ma tu wpływu piszesz "Po zwarciu na kostce kabelków wskaznik wychyla się do 3/4 skali", powinien na całą. Sprawdź to co podpowiadają koledzy, ewentualnie problem może tkwić w samym wskaźniku, jest to ustrój cieplny.

• #9 21 Lip 2005 11:19
    gsylwek
    Poziom 15  

wczoraj zmierzyłem napiecie na czujniku i jewst 10 V chyba troche za mało? czy nie powinno być 12V?

• #10 22 Lip 2005 09:31
    gsylwek
    Poziom 15  

acha po zwarciu wtyku od czujnika temperatury czujnik wychyla sie na maksa. Czy gdybym zasilił do niezaleznie z 12V uzywając stabilizatora 12 voltowego to moze zadziałać?

• #12 04 Sie 2005 14:08
    gsylwek
    Poziom 15  

uszkodzony 12V stabilizator

• #13 10 Lut 2011 14:04
    krzski
    Poziom 2  

Koledzy mam problem ze wskaźnikiem temperatury w golfie II 1,8 benzyna (91'). Czytałem już mnóstwo tematów dot. tego zagadnieniem na różnych forach i nie znalazłem przyczyny niesprawności która u mnie występuje. :cry:

Mój model silnika posiada dwie kostki przy bloku silnika:

1.) Pierwsza (patrząc od przodu) koloru pomarańczowego. Jest na niej napięcie ~12V. Sprawdzałem omomierzem na stykach czujnika i wskazania zmieniają się w zależności od temperatury silnika. Zakładam więc że czujnik jest ok. Zwierałem również przewody przy włączonej stacyjce. Wskazówka temperatury na liczniku nie wychyla się natomiast słychać że pstyka coś za licznikiem w momencie zwierania przewodów na kostce (prawdopodobnie jakiś stycznik). Nadmienię jeszcze że wskaźnik stanu paliwa działa prawidłowo co potwierdza poprawne działanie stabilizatora w liczniku.

2.) Druga (patrząc od tyłu samochodu) jest koloru czarnego i jest na niej napięcie ~4,6V. Zwierając przewody na tej kostce słychać pstyk w okolicy kolektora dolotowego silnika. Zakładam że to nie tu tkwi przyczyna niesprawnego wskaźnika temp.

Poza tym kupiłem już używany identyczny licznik z innego golfa, wymieniłem go i nic się nie zmieniło. Działa wszystko prócz wskaźnika temp.

Moje pytanie jest następujące. Gdzie jeszcze mam szukać przyczyny nie działającego wskaźnika temp. ? Logika podpowiada że przyczyna tkwi na kablu pomiędzy czujnikiem a licznikiem. Co ewentualnie można sprawdzić zanim konkretnie rozgrzebie samochód?

Z góry dziękuję za pomoc i cenne wskazówki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME