Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ogrzewanie typu słoneczko nadaję do dogrzania np. dzieciom do kąpania?

08 Sty 2017 13:14 693 7
  • Poziom 2  
    Czy takie tzw. słoneczka do ogrzewania typu farelka nadaje się do dogrzania np. dzieciom do kąpania, aby było gorąco w łazience podczas chłodnych dni? Widziałam takie tanie propozycje w sklepie Maltec. Co sądzicie o takich gadżetach?
  • Poziom 34  
    Odradzam! Słoneczko w łazience to ryzyko porażenia, gdyż jest duża wilgotność i zawsze jest niebezpieczeństwo zachlapania, zapryskania takiego urządzenia. Czy naprawdę dzieci muszą w łazience mieć łaźnię parową? To raczej starcy się przeziębiają w łazienkach (zwłaszcza mężczyźni, maniakalnie rozbierający się do pasa do golenia i mycia zębów).
  • Poziom 43  
    majka345 napisał:
    typu farelka nadaje się do dogrzania np. dzieciom do kąpania

Tak farelka nadaje się .

Byle by nie kłaść na wannie i nie zarzucać ręcznikiem.
  • Poziom 19  
    Technicznie się nadaje, bo nagrzeje pomieszczenie. Ale jak kolega 2 posty wcześniej pisał istnieje DUŻE ryzyko porażenia prądem. Ja bym nie stosował zwykłej farelki przy dzieciach za żadne skarby. Ewentualnie taką przeznaczona do wieszania na ścianie. Oczywiście tylko w przeznaczonej do tego strefie bezpieczeństwa i za żadne skarby nie poprzez przedluzacz. No chyba że Ci na dzieciach niekoniecznie zależy. A masz wogóle jakikolwiek grzejnik w łazience? Jaki tym ogrzewania? (CO, własne ogrzewanie?)
  • Poziom 2  
    Inaczej nazywa się to grzejnik kwarcowy takie coś promiennik na podczerwień kwarcowy QH 3000WT , nie chce linku podawać bo nie chce tutaj otrzymać bana. Takie oglądałam w Maltec sklepie internetowym. Znajoma coś takiego ma i sobie chwali. A czasem jednak w domu starej generacji w zimie na mrozy może być chłodno w łazience.
  • Poziom 27  
    Witam

Nie polecam - mam dziecko i wiem co potrafi w łazience. Woda może być rozchlapana wszędzie. Jeżeli już musisz dogrzać łazienkę, to proponuję grzejnik olejowy, włączyć go przed kąpielą, żeby nagrzał pomieszczenie. Potem, na czas kąpieli wyłączyć go i odłączyć od sieci. Ma on na tyle dużą bezwładność, że będzie ciepły przez dłuższy czas, dając komfort kąpieli. Raz jeszcze podkreślam: ze względów bezpieczeństwa, nie polecam ogrzewania łazienki w czasie kąpieli urządzeniami elektrycznymi, w których elementy grzejne bądź elementy elektryczne będą narażone na zachlapane wodą (termowentylatory, grzejniki konwekcyjne, "słoneczka", grzejniki kwarcowe). Grzejnik olejowy też nie jest idealny pod tym względem, ale to będzie tzw. mniejsze zło.

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 24  
    Można też zastosować elektryczną drabinkę na ścianę.
    Czy ogrzewanie typu słoneczko nadaję do dogrzania np. dzieciom do kąpania?

Albo nagrzać pomieszczenie czymkolwiek, a przed kąpielą wyjąć wtyczkę z kontaktu. Ciepło nie ucieka z pomieszczenia zbyt szybko.