Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 35L - Drzwi kierowcy - nie zamyka zamek

08 Sty 2017 13:43 609 16
  • Poziom 14  
    Trochę na siłę próbowałem otworzyć drzwi od strony kierowcy. Udało się ale później okazało się, że jest problem z ich zamknięciem. W tej chwili zamek z klucza nie zamyka, a od środka też drzwi się nie zamykają.
    Które śruby i które maskownice od środka muszę zdjąć aby dotrzeć do mechanizmu naciągającego wewnętrzny przycisk zamykania drzwi?
  • Poziom 16  
    Podłokietnik, klamkę, tapicerkę. Wszystko z drzwi.
  • Poziom 39  
    Jak nic nie połamałeś, to uruchom silnik i ogrzewanie na max.
  • Poziom 16  
    manta napisał:
    Jak nic nie połamałeś, to uruchom silnik i ogrzewanie na max.

Kolega nie wspomniał dlaczego. Otóż przyczyną może być zamarznięcie zamka drzwi.
  • Poziom 14  
    OK poodkręcałem wszystkie śrubki przytrzymujące tapicerkę i nie mogę sobie poradzić z:
    1. Plastikową obudową u samego dołu drzwi. Pod spodem są takie dwa jakieś plastikowe zaczepy/zatrzaski. One poruszają się w prawo w lewo ale nie znalazłem sposobu jak je podważyć/zdemontować, to chyba one uniemożliwiają mi zdjęcie tych plastikowych kieszeni, które znowu zapierają tapicerkę.
    2. Gałką regulacji lusterek. Czy ją się wykręca? Nie mogę jej zdemontować.
  • Poziom 16  
    robokop napisał:
    19710128 napisał:
    Kolega nie wspomniał dlaczego. Otóż przyczyną może być zamarznięcie zamka drzwi

Standardowa wada tych samochodów. Raz na 20 lat należy wyczyścić i nasmarować olejem mechanizm wewnętrznego zamka i samego rygla.

Może raz na 10 ale trzeba i to nie ulega wątpliwości. Mnie też dziś zamarzły drzwi i musiałem wsiadać od pasażera. Nie doradzę jak ściągnąć bo nie mam VW.
  • Poziom 14  
    robokop napisał:
    Ale po co to rozkręcać? Gałka regulacji lusterek - wyciąga się cąły panel. W podłokietniku masz bodaj 2 śruby, z tyłu i z przodu drzwi na pionowych krawędziach bodaj po 4 śrubki i jedną w korbce od szyb. Reszta na zatrzaskach - odchyla się tapicerkę od górnej krawędzi.

Te śruby na krawędziach i w podłokietniku odkręciłem. Ale bez zdjęcia dolnej plastikowej kieszeni w komplecie z głośnikiem nie da się chyba zdjąć górnej tapicerki? Czy się mylę?
  • Poziom 16  
    Ta kieszeń chyba też na śrubach.
  • Poziom 14  
    Na razie skupiłem się na konieczności zdjęcia dolnej kieszeni plastikowej. Wydawało mi się, że to jest konieczne, bo plastikowa kieszeń zachodzi na tapicerkę i jakby ją trzyma. Zrobiło się ciemno więc dzisiaj nic już nie ugryzę.
    Rano spróbuję ciągnąć tapicerkę do góry ale jeszcze mam problem z gałką od lusterek. Muszę ją na spokojnie jakoś zdemontować. Ktoś wyżej niejasno napisał, że stanowi cały panel ale z czym i jak go zdemontować.
    Rano drugie podejście, muszę się z tymi drzwiami uporać, bo auto stoi przymknięte a nie zamknięte i w przypadku deszczu będzie lało się do środka.
    Generalnie zamek już wcześniej słabo chodził, a teraz nie zamyka. Tak jakby jakaś linka pomiędzy wewnętrzną klamką, a zamkiem nie działała. Zamek zupełnie nie reaguje na naciskanie/pociąganie/otwieranie wewnętrznej klamki.

Śruby od kieszeni odkręciłem ale coś ją trzyma od spodu prawie przy dolnej krawędzi drzwi. Tam od spodu kieszeni są takie dwa plastikowe jakby zatrzaski ale nie bardzo wiem jak je zdemontować, a nie chcę nic połamać.
  • Poziom 16  
    Jest -20 więc nie martw się o deszcz. Najwyżej zrobi zaspę w środku.
  • Poziom 14  
    19710128 trzeci wpis ale nie pomagasz tylko zaśmiecasz temat.
  • Poziom 16  
    Czy są śrubki w kieszeni na dole drzwi? Schyl się i zobacz. Może za zaślepkami.
  • Poziom 14  
    Dotarłem do wnętrza drzwi lewych i prawych przód.
    W lewych przód moim zdaniem do wymiany zamek.
    W prawych przód do wymiany klamka.
    Auto oryginalnie było chyba z centralnym zamkiem ale odkąd je dostałem zamki działają wyłącznie mechanicznie.
    PYTANIE: Czy mogę kupić jak wyżej klamkę i zamek przód przeznaczone do wersji bez centralnego zamka jeżeli centralny zamek jest nieużywany?
  • Moderator Samochody
    Możesz kupić, klamka jest taka sama, różni się tylko brakiem przewodu sterującego, zamek jest identyczny. Co do plastikowej kieszenie - jeśli masz "szufladę", to popatrz dobrze czy nie ma zaślepek i śrubek pod nimi w niej i pod maskownicą głośnika - było kilka rodzajów tych tapicerek. Lusterka jesli masz elektryczne, to "dżojstik" się bezczelnie wyciąga, siedzi w podłokietniku na wcisk tylko.