Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozrusznik nie kręci, słychać tylko przekaźnik rozrusznika, Renault Megane Class

Rafal12336 08 Jan 2017 14:10 13059 5
    Rafal12336
    Level 5  
    Witam, jestem tutaj nowy więc z góry przepraszam za ewentualne pomyłki.
    Mam problem ze swoim Renault Megane classic z 1997,r 1.6 benzyna z gazem. Przeglądałem tutaj podobne posty jednak żaden nie był wystarczająco pomocny. Mianowicie: w piątek w nocy po wizycie u dziewczyny chciałem odpalić auto, a tu nic, rozrusznik nawet nie nakręcił, słuchać tylko było jakieś cyknięcie (podejrzewam że to bendix) na zewnątrz było -15° więc myślałem że może akumulator, jednak po"pozyczeniu" prądu z auta teściowej dalej nic. Odpuscilem i wróciłem do samochodu następnego dnia z bratem. Stukalismy w rozrusznik że może się zawiesil (kiedyś miałem ten problem i wymieniłem rozrusznik na używany i nie bylo żadnych problemów) , była kolejna próba odpalenia na kable i dalej nic, rozrusznik nawet nie zakrecil, słuchać tylko bylo takie "tyrkanie" z przekaźnika w skrzynce z bezpecznikami. W koncu zapalił na popych jednak podczas jazdy gasl a kontrolka od temperatury świrowala. Zapalilismy jeszcze raz na popych i jakoś zajechalismy do domu, auto długo pracowało także zdążyło się nagrzać a akumulator doładować, jednak po.jakimś czasie auto zgaslo i znowu to samo,NIE pali, rozrusznik nawet nie kreci tylko słychać to tyrkanie w przekazniku. Dodam że podmienilem taki przekaźnik i dalej nic, bezpieczniki w skrzynce pod maską dobre, akumulator też, więc co to może być?
    Wcześniej miałem tak tylko jak mi się wieszal rozrusznik ale po wymianie już nie było żadnych problemów, a tu nagle mróz i w nocy nie zapalil, a potem nawet nagrzany nie zapalił, tak jakby gdzieś odcinalo prąd..
    Proszę o jakieś porady bo już nie mogę z tym autem. Pozdrawiam :)
  • Helpful post
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź połączenia masowe, masz bezpiecznik na przewodzie głównym do akumulatora. W jaki sposób stwierdziłeś że akumulator jest naładowany?
    Rafal12336
    Level 5  
    Te bezpieczniki na przewodzie sprawdzalem, są okej, a aku kupiłem nie dawno od znajomego, był sprawdzany miernikiem pod obciążeniem, próbowałem też odpalić na kable i sprawdzalem dzisiaj tą "lampkę" na aku i była zielona. Wgl radio gra normalnie i wgl, a jak jechałem nim po odpaleniu na popych to teoretycznie powinienem się podladowac
    g107r
    Level 40  
    Możesz na krótko uruchomić silnik rozrusznika, bez automatu ?
    Jak masz padnięty akumulator, to odpalanie na przewodach może mijać się z celem, lepiej podmienić baterię na taką na pewno dobrą. Przewody z marketu z reguły nadają się tylko do podładowania akumulatora.
    Ładowanie sprawdź.

Połączenie masy, minusa aku na rozrusznik, czyli pewnie silnik/skrzynię.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    O ile masz ładowanie.
    Rafal12336
    Level 5  
    Ok, za chwilę podmienie aku i dam znać co i jak :)

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Panowie problem rozwiązany. Okazało się przypadkowo że kabel od masy (nie ten od aku do budy tylko jakiś inny) był całkowicie urwany. Zamontowalem od nowa i auto pali aż miło :D Dziękuję za pomoc, temat zakonczony.