Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka samochodowa Elektrolux

18 Jul 2005 10:34 4134 2
  • Level 11  
    Kupiłem VW Westfalia wyposażonego w lodówkę Elektrolux zasilaną na 12V , 230V lub gazem. Lodówka posiada panel sterowniczy na froncie którego znajdują się dwa rzędy diód i dwa przełączniki. Świeci się tylko dioda zielona z prawej strony panela dotycząca zasilania z akumulatora i czerwona dioda z tej samej strony (dotycząca chyba lodówki). Lewy rząd diód dotyczy poziomu wody w zbiorniku do umywalki. Oczywiście lodówka nie pracuje i nie mam zielonego pojecia jak to ugryżć (brak jakiejkolwiek instrukcji i schematu).
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Level 16  
    witam wczasowicza
    Lodówka jeśli na 220 , 12 , i gaz to napewno abspr... niewim jak sie to pisze na amoniak jednym słowem , czyli trzeba poczekać aż grzałka jesli z napięci albo płomień palnika podgrzeje amoniak i sprzęcik będzie hulał . Pierwszy efekt w zamrażaliku po okolo 45 minutach albo i godzinie . Termostat ustaw na max, do gazu ma napewno drugi termostat , w lodówce jest oczko w którym widac palący się płomień jeśli zasilanie gazowe , zadzwoń do mnie to może coś ci jeszcze podpowiem 604170584

Dodano po 3 [minuty]:

sory to stary numer już ci podaję domow 257877324
  • Level 16  
    To jest obieg ABSORPCYJNY.
    Jeżeli jest szczelny i nie przytkany to faktycznie powinien ruszyć. Jak się przytkał, to wyjmij lodówkę obróć dnem do góry opstukaj rurki agregatu z tyłu i postaw w poziomie. Jeśli grzałka lub gaz będą grzały to po wspomnianym czasie powinien pojawić się efekt chłodzenia.