Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Predom Termet 0089 (PG 17) - Zamarznięty Piecyk - Co dalej ?

Foto321 08 Sty 2017 16:20 546 5
  • #1 08 Sty 2017 16:20
    Foto321
    Poziom 3  

W moim mieszkaniu (4 piętro) jest zimą odwieczny problem z ciągiem zwrotnym gdy temp. na dworze spadnie poniżej zera. Nawiewa potwornie. Administracja na ten problem radzi by otworzyć drzwi balkonowe. Faktycznie wtedy sytuacja się zmienia. Po powrocie do domu (po 14 dniach) okazało się że zamarzł mi piecyk. Jest jedynie zimna woda, a ciepła nie leci w ogóle. Nic nie cieknie, świeczka się zapala, ale nic nie idzie dalej zrobić. Co w takiej sytuacji zrobić. Łazienka była strasznie wyziębiona. A piecyk stał nieużywany dwa tygodnie. Suszarką do włosów podgrzałem nagrzewnicę. Robiłem tak z dobre 30 min. W kranie pojawił się strumień po odkręceniu ciepłej, wypłynęło masę brudu, piasku. Mimo przepływu piecyk dalej nie chce się uruchomić. Co zrobić ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2017 17:35
    piloo1
    Poziom 12  

Pytanie skąd tam się wziął ten brud i piasek. Ale jeżeli już jest, to prawdopodobnie jest także w zespole wodnym i blokuje wszystko. Trzeba zespół ten rozebrać, oczyścić, ew. wymienić membranę i będzie OK.

0
  • #3 08 Sty 2017 17:56
    Foto321
    Poziom 3  

Rozebrałem, okazało się że między talerzykiem gdzie jest przymocowana iglica, a pokrywka zespołu jest bryła lodu. Przez nią iglica nie mogła się podnieść i puścić gazu na palnik. Nasmarowałem iglicę, skręciłem zespół, całość złożyłem. Zapala się ładnie, ale teraz cieknie woda ze szczeliny między dwiema połowami korpusu. Tam jest jakiś dodatkowy uszczelniacz ? Czy jedynie przepona uszczelnia to połączenie ?

1
  • #4 10 Sty 2017 21:54
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam, a przepona jest nowa? Lepiej by była a kosztuje to 5 zł. Jeśli nie jest zespół rozkręcić, nasmarować ranty uszczelnienia wazeliną techniczną i skręcić, mnie zawsze to skutkuje.

0
  • #5 12 Sty 2017 23:14
    Foto321
    Poziom 3  

Tak wymieniłem przeponę, kupiłem ją z całym zestawem uszczelek. Więc wymontowałem zespół, wyczyściłem go, wymieniłem wszystkie uszczelki łącznie z oringiem iglicy, poraz kolejny nasmarowałem i wszystko działa. Martwi mnie jedynie mały przepływ. Znaczy się był większy przed zamarznięciem, teraz jest na tyle duży że piecyk zapala się, ale nie płynie tak obficie jak przedtem. Sitka w bateriach sprawdzone, pozostały jeszcze wężyki. Wydaje mi się że ten "piasek" o którym pisałem, to chyba kamień z nagrzewnicy, musiał odpaść i popłynął z wodą. Mam nadzieję że zatrzymał się w wężykach. W innym wypadku rozumiem że nagrzewnica do czyszczenia ?. Jeśli by tak się okazało jak to się robi ? Piecyk ma nowszą nagrzewnicę, nie taką jak w PG6, Mały wymiennik ciepła osadzony na takim kominku obłożonym chyba azbestem. Jak to zdjąć ? Czy wystarczy jakoś "odczepić", "wysunąć". Czy muszę wyjmować całość (kominek, nagrzewnice i blachy nad nią) Nie chciał bym uszkodzić tej izolacji termicznej.

0
  • #6 10 Lut 2017 00:22
    Foto321
    Poziom 3  

Po miesiącu, w końcu problem stał się nie do zniesienia. Zniknęła ciepła woda w kuchni i nad umywalką w łazience. Po odkręceniu kurka nad wanną jedynie się zapalał i to z wielkim trudem. Profilaktycznie wymieniłem wężyki (wszystkie) przed piecykiem, pod umywalką i zlewem. Nic to nie dało. Odkręciłem więc zaworki w ścianie. Były całkowicie zapchane łukowatymi kawałkami kamienia (musiały odpaść z wymiennika ciepła). Nie bawiłem się w czyszczenie, kupiłem nowe z wbudowanym filtrem. Po odkamienieniu baterii, wymianie zaworków i wężyków. Wszystko wróciło do normy. Piecyk zapala się natychmiastowo nawet na połowie przepływu. W przyszłości postaram się jeszcze odkamienić mu nagrzewnicę. Temat zamykam.

0