Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozdzielić sygnał z anteny na dwa dekodery?

08 Sty 2017 17:03 28326 23
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam wielki problem, w mieszkaniu mam jeden kabel antenowy i dwa dekodery Cyfrowego Polsatu.
    Chciałbym podłączyć dwa dekodery do tego kabla, tzn. kupić jakieś urządzenie do którego podepnę kabel od anteny i do wyjść kabel do jednego dekodera i do drugiego dekodera, wcześniej kupiłem zwykłe rozdzielki tych kabli ale nic nie działało, chciałbym aby w tym samym czasie sygnał był w obu dekoderach.
    Dekodery znajdują się w innych pokojach i nie mam możliwości pociągnięcia drugiego kabla od anteny.
    Proszę o pomoc, nie wiem sam co kupić żeby to działało.
    Dzięki!
  • Poziom 16  
    O ile się nie mylę polsat ma multiroom. Musisz mieć switch. Ale do tego nie wystarczy jeden kabel antenowy. Nie da się połączyć dwóch tunerów z jednym konwerterem chodzi o napięcia polaryzacji między innymi.

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    mihal2002 napisał:
    Da się wystarczy konwerter twin i tylko jeden.

Co według kolegi znaczy "twin" i ile kabli potrzeba?
    Dodano po 1 [minuty]:
    MrAdrian napisał:
    w mieszkaniu mam jeden kabel antenowy i dwa dekodery Cyfrowego Polsatu.
    Chciałbym podłączyć dwa dekodery do tego kabla

A o czym pisze kolega???
    Dodano po 2 [minuty]:
    mihal2002 napisał:
    19710128 napisał:
    Musisz mieć switch

A to jaki? Mogę dokładniejsze informacje.

http://allegro.pl/sprzet-satelitarny-multiswi...tiswitch&ev_mt=&ev_content=75997258399&ev_n=g
    switch umożliwia podłączenie kilku odbiorników satelitarnych do jednego konwertera typu quadro. Wymaga 4 kabli konwerter-switch.
    Dodano po 52 [sekundy]:

Ostrzeżenie.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 16  
    mihal2002 napisał:
    Jeszcze raz CI piszę że się da.

Nie mnie tylko napisz autorowi. Jak chcesz wysterować jeden konwerter dwoma tunerami? Hackerstwo? Kolego to nie na tym forum. Proszę napisz nam wszystkim. Polaryzacja H-V i różne napięcia.

Dodano po 3 [minuty]:

Panie moderatorze proszę wyrzucić moje posty do kosza. Widzę, że nie poprawia Pan kolegi bo ma wyższy poziom. Dziękuję bardzo i życzę rozwiązania problemu.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Ja też mam 2 dekodery w 2 pokojach, do jednego kabel ma 20 m, do drugiego 8m, z jednej anteny.
    Najlepszym wyjściem jest zmiana konwertera.
    Tak jak pisał kolega są konwertery twin, czyli te które mają dwa wyjścia do 2 dekoderów tv satelitarnej.
    Są też konwertery quad, czyli posiadające 4 wyjścia.
    Jeżeli ktoś ma 2 dekodery np w CP - usługa multiroom i obydwa mają możliwość nagrywania audycji na dysk wewnętrzny czy dodatkowy zewnętrzny i oczywiście chce z tej możliwości skorzystać, to wtedy wskazany jest konwerter quad.
    Do nagrywania jednego kanału i jednoczesnego oglądania drugiego kanału na jednym dekoderze potrzebne są 2 kable z sygnałem od anteny.
    Sprawdź jakie masz dekodery, czy z dyskiem HDD dające możliwość nagrywania audycji. Różnica w cenie twin i quad jest niewielka, zawsze lepiej mieć opcję rozwojową.
    Przykładowy quad:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2889632&highlight=

Przeczytaj post nr.1. Jeden przewód wchodzi do mieszkania od anteny.
    Myśl co piszesz.

To w takim razie jak napisał maksar jest coś takiego jak Multiband Converter, ale ceny zaczynają się od 300 zł, a i tak trzeba ciągnąć kable.
    Jak rozdzielić sygnał z anteny na dwa dekodery?multi_band...verter.jpg Download (51.54 kB)
  • Poziom 2  
    Ja już nic nie rozumiem, to jednak się da czy nie?
    Konwertera nie mogę zmienić, do mnie do mieszkania pociągnięty jest tylko jeden kabel antenowy i muszę zrobić tak żeby działało na obydwóch dekoderach.

Multiband Converter nada się? Będzie działać? Jeśli mam coś kupić chce żeby to działało
  • Poziom 35  
    Jeśli możesz uzyskać dodatkowe wyjście z konwertera (potrzebne są 2, czyli to co masz obecnie i jedno dodatkowe) to wtedy kupujesz multiband conwerter.
    Jeśli nie: zapomnij o drugim dekoderze.
  • Poziom 16  
    Przecież pisałem ze na jednym kablu z dekodera sie nie da.

Czas na przemyślenia.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Poziom 27  
    Jeżeli nie masz możliwości pociągnięcia 2 kabla to musisz zmienić konwerter na "twin-a" z 2 wyjściami, oraz zastosować "Multiband Converter" do przesłania sygnału po jednym kablu.

Przykładowy schemat.

Jak rozdzielić sygnał z anteny na dwa dekodery?
  • Poziom 16  
    Wtedy multiband montujesz przy antenie na zewnątrz.
  • Poziom 27  
    19710128 napisał:
    Wtedy multiband montujesz przy antenie na zewnątrz.

"Multiband Converter" składa się z 2 elementów, jeden montujesz przy antenie drugi w domu, tak jak na schemacie powyżej.
  • Poziom 2  
    No dobra:
    1. Jeśli kupie ten konwerter unicable będą oba dekodery działać?
    2. Jeśli jakimś cudem zmieniłbym konwerter na "twin-a" pociągnął z niego 2 kable do "Multiband Converter" i następny do mieszkania i podłączył go do drugiej części "Multiband Converter" i potem z niego dwa następne do dekoderów, to wszystko będzie działać poprawnie?
  • Poziom 24  
    1. Podałeś modele dekoderów? Co w instrukcji, obsługują system unicable?
    2. Jak jakimś cudem wymienisz na twina, to stanie się cud i zadziała. :D
    Plus multiband.
  • Poziom 39  
    Jeśli wymienisz konwerter i poprowadzisz w przewody to już nic więcej nie trzeba.
    Jeśli multiband to wystarczy 1 przewód. Popatrz na schemat #14. 2 idą tylko z konwertera do małej puszki którą możesz umieścić za czaszą lub na strychu.
  • Poziom 31  
    maksar napisał:
    1. Podałeś modele dekoderów? Co w instrukcji, obsługują system unicable?

Z tego co wiem to Polsat do multiroomu daje tylko jeden dekoder z unicable i jest to Evo. Drugi nie ma obsługi unicable. Chyba, że jakimś cudem dadza Ci dwa Evo i będą one chciały się dogadać z jednym konwerterem Unicable ( a tego nie wiem ba wątpię)
    Zatem pozostaje ci
    maksar napisał:

2. Jak jakimś cudem wymienisz na twina, to stanie się cud i zadziała. :D
    Plus multiband.
  • Poziom 31  
    mihal2002 napisał:

Za mało widać wiesz.

Z Polsatem akurat mam najmniej do czynienia. I do tej pory takiej wiedzy nie potrzebowałem. Człowiek się uczy całe życie . W każdym razie dzięki :wink:
    Dodam, że aktualizacja do obsługi Unicable miała miejsce pod koniec 2016r :!: