Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osprzęt do silników krokowych

08 Sty 2017 17:05 402 3
 • Poziom 8  
  Witam
  Mam maly kłopot z doborem zasilacza oraz regulatora obrotów do silnika krokowego. Kupiłem urządzenie dozujące, składające się z dwóch pomp perylstatycznych napędzanych silnikami krokowymi, kłopot polega na tym że brakuje całej elektroniki. Proszę o pomoc w dobraniu zasilacza i regulatora obrotów. W załączniku zdjęcie tabliczki silnika.
  Osprzęt do silników krokowych
 • Poziom 21  
  Jeżeli kolega nie ma zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie - proponuję zakupić na znany portalu aukcyjnym sterownik silnika krokowego o prądzie znamionowym nie mniejszym niż prąd znamionowy silnika np. TB6600 lub ST5045. Następnie potrzebne będzie źródło impulsów o napięciu akceptowanym przez tenże sterownik i częstotliwości adekwatnej do pożądanej prędkości obrotowej. Inaczej mówiąc źródło zapodaje ileś tam impulsów, a sterownik obraca silnikiem o kąt adekwatny do ilości impulsów. No i zapomniałem o zasilaczu - zasilacz powinien zapewniać napięcie nie wyższe od napięcie sterownika (napięciem silnika proszę się nie sugerować, jest zupełnie nieistotne) i prąd nie mniejszy niż prąd znamionowy silnika.
 • Poziom 8  
  Próbuję już kilka dni skompletować osprzęt według powyższych podpowiedzi, niestety brakuje mi doświadczenia. Nie mogę znaleźć sterownika do silników bipolarnych z możliwością regulacji obrotów przez potencjometr (znalazłem do unipolarnych). Może pójdę trochę na łatwiznę ale proszę wskazać jakiś konkretny model sterownika i generatora impulsów. Czy prościej zrobić zasilanie samemu z toroidalnego transformatora czy szukać gotowego urządzenia. Dziękuję za pomoc!
 • Poziom 21  
  crashwin napisał:
  Próbuję już kilka dni skompletować osprzęt według powyższych podpowiedzi, niestety brakuje mi doświadczenia. Nie mogę znaleźć sterownika do silników bipolarnych z możliwością regulacji obrotów przez potencjometr

  Bo takowe nie istnieją, ideą silnika krokowego jest sterowanie krokowe - zadaję 90 kroków - > silnik robi pół obrotu.
  Zadawanie kroków polega na generowaniu adekwatnej ilości impulsów.