Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osprzęt do silników krokowych

08 Sty 2017 17:05 402 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam maly kłopot z doborem zasilacza oraz regulatora obrotów do silnika krokowego. Kupiłem urządzenie dozujące, składające się z dwóch pomp perylstatycznych napędzanych silnikami krokowymi, kłopot polega na tym że brakuje całej elektroniki. Proszę o pomoc w dobraniu zasilacza i regulatora obrotów. W załączniku zdjęcie tabliczki silnika.
    Osprzęt do silników krokowych
  • Poziom 21  
    Jeżeli kolega nie ma zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie - proponuję zakupić na znany portalu aukcyjnym sterownik silnika krokowego o prądzie znamionowym nie mniejszym niż prąd znamionowy silnika np. TB6600 lub ST5045. Następnie potrzebne będzie źródło impulsów o napięciu akceptowanym przez tenże sterownik i częstotliwości adekwatnej do pożądanej prędkości obrotowej. Inaczej mówiąc źródło zapodaje ileś tam impulsów, a sterownik obraca silnikiem o kąt adekwatny do ilości impulsów. No i zapomniałem o zasilaczu - zasilacz powinien zapewniać napięcie nie wyższe od napięcie sterownika (napięciem silnika proszę się nie sugerować, jest zupełnie nieistotne) i prąd nie mniejszy niż prąd znamionowy silnika.
  • Poziom 8  
    Próbuję już kilka dni skompletować osprzęt według powyższych podpowiedzi, niestety brakuje mi doświadczenia. Nie mogę znaleźć sterownika do silników bipolarnych z możliwością regulacji obrotów przez potencjometr (znalazłem do unipolarnych). Może pójdę trochę na łatwiznę ale proszę wskazać jakiś konkretny model sterownika i generatora impulsów. Czy prościej zrobić zasilanie samemu z toroidalnego transformatora czy szukać gotowego urządzenia. Dziękuję za pomoc!
  • Poziom 21  
    crashwin napisał:
    Próbuję już kilka dni skompletować osprzęt według powyższych podpowiedzi, niestety brakuje mi doświadczenia. Nie mogę znaleźć sterownika do silników bipolarnych z możliwością regulacji obrotów przez potencjometr

Bo takowe nie istnieją, ideą silnika krokowego jest sterowanie krokowe - zadaję 90 kroków - > silnik robi pół obrotu.
    Zadawanie kroków polega na generowaniu adekwatnej ilości impulsów.